Avon 2022 yılı sonunda 50 mağazaya ulaşacak

Avon, çok kanallı stratejisi doğrultusunda büyümesini sürdürüyor.

Avon 2022 yılı sonunda 50 mağazaya ulaşacak

Avon, çok kanallı stratejisi doğrultusunda büyümesini sürdürüyor.

Geçen yıl itibariyle mağazacılık konseptine adım atarak 28 ilde 36 satış noktasına ulaşan Avon, yıl sonuna kadar 14 mağaza daha açmayı planlıyor.Temsilcilerine dijitalleşme yolunda büyük destekler sunan Avon, ayrıca Türkiye genelindeki tüm girişimci temsilcilerine de kendi mağazasını açma imkanı sunuyor. 

Dünya için güzellik anlayışıyla çok kanallı stratejisi kapsamında perakende mağazacılığında büyümesini sürdüren Avon, Türkiye’nin farklı illerinde hayata geçirdiği mağazalarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

Yıllardır kadınların tanıdığı, sevdiği ve güvendiği doğrudan satış markaları arasında yer alan Avon, online kanallar ve fiziksel mağazalarının yanı sıra kiosk satış noktalarıyla da en çok satılan ve tercih edilen ürünlerini kişisel bakımına özen gösteren tüketicileriyle buluşturuyor.

Son olarak Kadıköy Halitağa mağazasını açan Avon, Türkiye genelinde toplam 36 satış noktasına ulaştı. 

2022 yılında 14 yeni mağaza daha gelecek

Avon’un mağaza ve kiosklarında parfüm, renkli kozmetik, cilt bakım, kişisel bakım ve saç bakım kategorilerinin tamamından m2 büyüklüğüne göre 500 ile 1000 adet arasında ürün çeşidi yer alıyor.

Mağazalarda, Türkiye’nin ve dünyanın 1 numaralı parfüm markası olarak en çok parfüm kategorisi ilgi görüyor. Bununla birlikte renkli kozmetik ve cilt bakımı ürünlerinde, ziyaretçiler ürünleri yakında inceleme ve deneme imkanı elde ediyor.

Bu yıl 14 mağaza daha açarak toplamda 50 satış noktasına ulaşmayı hedefleyen Avon, girişimci kadınların en büyük destekçisi olmaya devam ediyor. 

‘Temsilci girişimcilerimize perakende sektöründe destek veriyoruz’

Avon Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül, “Türkiye’de 30 yıla yakın bir süredir ürünlerimizi müşterilerimizle,  doğrudan satış kanalı üzerinden temsilcilerimiz vasıtasıyla buluşturuyoruz. 

Ticari olarak büyüyüp hedeflerimizi gerçekleştirirken, faaliyet gösterdiğimiz pazarlardaki kadınların da hem maddi hem de kişisel olarak gelişimlerini destekliyoruz.Markamızın ana misyonu kadınların güçlendirilmesi üzerine kurulu. Burada teknolojinin gücünden faydalanarak, farklı kanallar üzerinden müşterimize yaşattığımız deneyimi iyileştirmeye yönelik birçok adım atıyor, projeler geliştiriyoruz. 

Geçtiğimiz yıl başladığımız çoklu kanal stratejimiz doğrultusunda ürünlerimizi yine temsilcilerimiz vasıtasıyla perakende noktaları üzerinden müşterilerle buluşturmaya başladık.

Günümüzde müşterilere her kanaldan hizmet vermenin önemini biliyor ve bu hizmeti temsilcilerimizin girişimleri üzerinden ilerletmek ve daha çok müşteriye ulaşmayı hedefliyoruz. 

Online ve e-ticaretin yanı sıra mağazalarımızda müşterilerimizle yüz yüze buluşuyor, uzman satış danışmanlarımız ve farklı aktivitelerimizle onların her zaman yanında oluyoruz” dedi.

Global güzellik ve doğrudan satış devi Avon, Bursa, Antalya, Adana, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Eskişehir, Trabzon, Kocaeli, Van, Aydın, Malatya, Ordu, Erzurum, Balıkesir, Kahramanmaraş, Muğla, Elazığ, Niğde, Amasya, Hakkari, Kırıkkale, Karabük, Erzincan, Iğdır, İstanbul, Ankara ve İzmir’de temsilcileri aracılığıyla hizmete sunulan mağazalarıyla faaliyet gösteriyor.