MEM Sahne’de müzik ziyafeti

Sinan Ayyıldız&Tolgahan Çoğulu Duo, Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Enstrümanları Müzesi’nde verdiği konserle...

MEM Sahne’de müzik ziyafeti

Sinan Ayyıldız&Tolgahan Çoğulu Duo, Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Enstrümanları Müzesi’nde verdiği konserle izleyenlere keyifli bir akşam yaşattı.

Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Enstrümanları Müzesi, konserler dizisinde bu kere Sinan Ayyıldız & Tolgahan Çoğulu Duo’yu ağırladı. Kümenin mikrotenal gitar konseri izleyenlere farklı bir sanat tecrübesi yaşattı. Tolgahan Çoğulu’nun mikrotenal gitar, Sinan Ayyıldız’ın ise çift saplı sazı ile ortaya koyduğu performans beğeni topladı.

2013 yılında bir ortaya gelerek, mikrotenal gitar ve çift saplı sazı dünyada birinci buluşturan ikili, ulusal ve memleketler arası aktifliklerin akabinde bu defa Nilüfer’de sahne aldı. Cahit Berkay, Ali Ekber Çiçek, Erik Roche üzere ünlü müzisyen ve bestekarların yapıtlarını yorumlayan ikili izleyenlere epeyce keyifli bir müzik ziyafeti sundu. ‘Al yazmalım’, ‘Tutam yarin elinden’, ‘Fidayda’, ‘Haydar haydar’ üzere yapıtları farklı biçimleriyle yorumlayan Ayyıldız ve Çoğulu, konser sonunda büyük alkış aldı. Konser sonunda Nilüfer Belediyesi Lider Yardımcısı Dr. Sibel Özer, ikiliye çiçek vererek teşekkür etti. İkili kendilerini Bursalı müzikseverlerle buluşturan Lider Turgay Fazilet ve Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı