Kurban pazarlarında son durum: Bakan çok alan yok

Kurban Bayramı’na sayılı gün kaldı. İstanbul’daki kurban pazarlarında yoğunluğun artmaya başladığı gözlemlenirken satışların beklenen seviyede...

Kurban pazarlarında son durum: Bakan çok alan yok

Kurban Bayramı’na sayılı gün kaldı. İstanbul’daki kurban pazarlarında yoğunluğun artmaya başladığı gözlemlenirken satışların beklenen seviyede olmadığı görüldü. Alıcılar, fiyatların yüksekliğinden şikayet ederken satıcılar ise hayvan fiyatlarının düşük kaldığını ifade etti.

Kurbanlık almak için pazara gelen Hüseyin Küçükaydın, “Bugün son pazar olduğu için bir kalabalık var, yoğunluk var. Zaten hafta içi herkes çalışıyor diye biraz yoğunluk var. Fiyatlar biraz tuzlu. 170, 180, 190 bu aralarda oynuyor fiyatlar.” diye konuştu.
Kurbanlık bakmak için pazara gelen Mustafa Tarhan da, “Genel bir yoğunluk var pazarda ama alıcılar şu an güç yetmediği, maddiyat durumu olmadığı için insanlarda daha çok araştırıp daha çok bakmaya çalışıyor. Fiyatlar ortalama aynı, yüksek fiyatlar. Geçen seneye oranla çok yüksek. İnsanların bütçesini gerçekten zorluyor. Bakıyoruz ama bütçemize göre birşey bulamıyoruz. Fiyatlar aşırı yüksek. Pazarlık konusunda da sıkı pazarlıklar dönüyor ama istediğimiz rakamlara indiremediğimiz için yaklaşık 3 saattir pazarı geziyoruz.” dedi.