Kızılcahamam kampında TOGG sürprizi! Vekiller bu sene üretilecek otomobiller için şimdiden sıraya girdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti Kızılcahamam kampında, yerli arabayla ilgili son durum...

Kızılcahamam kampında TOGG sürprizi! Vekiller bu sene üretilecek otomobiller için şimdiden sıraya girdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti Kızılcahamam kampında, yerli arabayla ilgili son durum da gündeme geldi.

İLK ETAPTA DEVLET BÜYÜKLERİ KULLANACAK

Edinilen bilgilere nazaran Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank, TOGG’un 2023 yılında satışının yapılmaya başlayacağını, bu yılın sonuna yanlışsız belirli sayıda üretilebilecek yerli arabanın birinci kademede devlet büyükleri tarafından kullanılacağını söyledi.

ÇOK SAYIDA VEKİL SIRAYA GİRDİ

Toplantıda ayrıyeten TOGG’u satın almak isteyen çok sayıda milletvekilinin de Bakan Varank’a talepte bulunduğu öğrenildi. Türkiye gazetesinin haberine nazaran Bakan Varank’ın bu talepleri aldığı ve ilerleyen süreçlerde değerlendirilebileceğini söz ettiği belirtildi.

VARANK’IN SUNUMUNDA İSTİHDAM VURGUSU

Öte yandan Bakan Varank’ın yaptığı sunumda bayan ve gençlere yönelik istihdamın artırılması için hazırlanan projelerle, Türkiye’ye yapılan yatırımlarla ilgili kıymetli bilgiler de yer aldı. Çalışan ve üreten gençler programı ile gençlerin ferdî ve toplumsal gelişimini desteklemek için istihdam edilmesinin artırıldığı belirtilen sunumda, “Doğu ve Güneydoğu kentleri başta olmak üzere genç işsizliğin yüksek olduğu ve bayan istihdamının düşük olduğu bölgelerde dalların kullanımına uygun yatırım yerleri tesisi oluşturuyoruz. 120 projeye yaklaşık 1,2 milyar TL’lik kaynak ayırdık. 175 atölyede 70 bin kişi istihdam edilmesini sağlayacağız” denildi.