Kınık’tan Dokuz Yardım Tırı Yola Çıktı

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki sarsıntıların akabinde bölgedeki depremzedeler için,...

Kınık’tan Dokuz Yardım Tırı Yola Çıktı

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki sarsıntıların akabinde bölgedeki depremzedeler için, Kınık bütün imkânları ile seferber oldu.

Depremzedelerin yaralarını sarmak için el ele veren İzmir Valiliği ve AFAD koordinesinde, Kınık Kaymakamlığı ve Kınık Belediyesi işbirliği ile Kınıklılar tarafından toplanan yardımların birinci kısmı, dokuz tır ile sarsıntı bölgelerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.
 
Büyük yıkıma yol açan ve tüm yurdu derinden etkileyen zelzele sonrası ilçede faaliyet gösteren esnafı, iş insanları, kentlisi köylüsü, memuru çalışanı bütün Kınık yardıma koştu. Vatandaşlar getirdikleri battaniye, atkı, eldiven, mont, el feneri, kışlık giysi, powerbank, ıslak mendil, hazır besin, ısıtıcı ve kışlık kıyafetler üzere acil gereksinim eserlerini Kınık Kaymakamlığı ve Kınık Belediyesi tarafından belirlenen merkezlere teslim etti.
 
Belirtilen merkezlerde toplanan acil gereksinim eserleri, belediye gruplarınca nizamlı bir biçimde paketlendikten sonra tırlara yüklendi. Isınma, Giysi, Besin, Tüketim ve Battaniye, Aydınlatma Materyalleri, 15 Palet Su, Jeneratör, Kompresör, Projektör, Tahkimat Gereçleri, Kaldırma Ekipmanları, Hidrolik Krikolar, Manuel Vinçler, Kırıcılar, Demir Kesiciler, Basınçlı Hava Ekipmanları, Seyyar Güç Sınırları, 3 Palet Salça Konservesi, 2 Palet Zeytin, Besin Kolisi, Isıtıcı, Yatak, Giysi, Paklık Materyali ve Genel Gereç, Besin Kolisi, Battaniye, Isıtıcı, Yatak, Giysi, Paklık Materyali, Un ve Genel Materyal, Çocuk Bezi, Paklık Gereci, Besin Kolisi, Islak   Mendil, Tuvalet Kağıdı, Bere, Eldiven, Cep Sobası, 3 Palet Plastik Gereç (Çatal, Bıçak, Kaşık), Besin Kolisi, Battaniye,Su Isıtıcısı, Kilim, Giysi, Paklık Gereci, ve Genel Gereç, Hijyen Seti, Hazır Konserve, Paklık Materyali, Besin Kolisi, Islak Mendil, Tuvalet Kağıdı, Bere, Giysi gereçleri yüklü yardım tırları, Kınık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi, Kınık Belediye Lideri Dr. Sadık Doğruer, belediye grupları ve vatandaşlarca zelzele bölgesine dualarla uğurlandı.
 
Deprem bölgesine yardım için başlatılan kampanyanın devam edeceğini belirten Lider Doğruer ”İzmir Valiliğimiz ve AFAD’la katıldığımız toplantılarda belirlenen gereksinimleri, belirlenen bölgelere ulaştırabilmek için bütün Kınık tek yürek olduk. Başta Polyak Madencilik olmak üzere, Kınık Kamyoncular Kooperatifi, Kınık Esnaf Odası, Esnaf Kefalet Kooperatifi, Kınık İş Adamları Derneği, Kınıklı yardımseverler, tüm siyasi partiler, STK’lar, muhtarlar, İlçe Gençlik Spor ve Halk Eğitim Merkezleri, sendikalar, Kınık Kaymakamlığı ve belediyemiz olarak var gücümüzle yaptığımız kampanya ile toplanan acil gereksinim eserlerini bugün yola çıkardık. Çok üzgünüz, sözler boğazımızda düğümleniyor lakin; gün daha çok dayanışma birlikte olma ve acıyı paylaşma günüdür. Bugün depremzedelerimizden yardımını esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim. Kampanyamız devam edecek. Kaymakamlığımız ve belediyemizin belirttiği toplama merkezlerinde yardımları toplamaya ve bölgeye sevk etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı