Kayseri OSB’den ‘100’ güldürecek yatırım

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) tarafından Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde 100...

Kayseri OSB’den ‘100’ güldürecek yatırım

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) tarafından Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde 100 megavatlık bir trafo kurulma çalışmalarının başlandığını kaydeden Lider Yalçın, “Bölgemiz elektrik muhtaçlığının karşılanması noktasında alt yapının büyük kıymet taşıması nedeniyle TEİAŞ ile yeni bir trafo kurulması için yaptığımız görüşmelerimiz olumlu sonuçlandı. TEİAŞ tarafından 100 megavatlık trafo kurulması için çalışmalara başlandı. İnşallah önümüzdeki yılın nisan- mayıs aylarında TEİAŞ’ın çalışmaları sonlanacak. Bu etapta Kayseri OSB olarak biz de alt yapı çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

Alt yapı çalışmalarının güç dağıtım şebekesindeki yükün paylaştırılması açısından büyük ehemmiyet arz ettiğini vurgulayan Lider Yalçın, “Kayseri OSB olarak, sanayicilerimizin güce daha verimli ulaşması maksadıyla 100 milyon TL fiyatında bir alt yapı yatırımını gerçekleştireceğiz. TEİAŞ’ın trafo kurulumunun çabucak akabinde kısa müddette yatırımımızı gerçekleştirmiş olacağız. Kayseri OSB endüstrimiz için durmaksızın hizmet etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kayseri OSB Lideri Mehmet Yalçın, başlattıkları öteki yeni projelerle birlikte yeni elektrik alt yapı yatırımının da Kayseri OSB sanayicisine güzel olmasını diledi.