Delivery Hero Tech Hub, 26 Alman basınını ağırladı

İSTANBUL (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi temsilcileri ve 26 Alman basın mensubunun bulunduğu bir heyet,...

Delivery Hero Tech Hub, 26 Alman basınını ağırladı

İSTANBUL (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi temsilcileri ve 26 Alman basın mensubunun bulunduğu bir heyet, Delivery Hero Tech Hub şirketini ziyaret etti.

Ziyarette Delivery Hero Tech Hub yöneticileri, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi yöneticilerine ve Alman basın mensuplarına kapsamlı sunumlarla Tech Hub’ın tertip yapısı, projeleri ve amaçlarıyla ilgili bilgiler paylaştı.

Delivery Hero, eser ve teknoloji takımlarını Küresel Tech Hub stratejisi çerçevesinde merkezileştirerek, birincisi Berlin’de kurulan teknoloji üslerinden birini resmi olarak Ocak 2022’de Türkiye’de faaliyete başlattı. Delivery Hero bünyesindeki platformlara hizmet vermek emeliyle Türkiye’de kurulan Delivery Hero Tech Hub, Delivery Hero’nun teknoloji üslerinin en büyüklerinden biri pozisyonunda bulunuyor.

Delivery Hero Tech Hub’ın kurulması için atılan birinci adım ise 20 yıllık Yemeksepeti platformunun, 40’tan fazla ülkede kullanılan Pandora platformuna geçişinin sağlanması oldu. Bu geçiş projesinin başarıyla tamamlanmasıyla bir arada Delivery Hero Tech Hub globaldeki faaliyetlerine başlamış oldu.

Delivery Hero’nun Türkiye’de kurduğu Tech Hub, Delivery Hero’nun temel eserleri ortasında bulunan Qcommerce, FinTech ve AdTech üzere platform ve servisleri geliştiriyor.

Yeni teknolojilerin geliştirilmesine ve eserlerin inovasyonuna odaklanan Tech Hub, pek çok açıdan Delivery Hero için değerli bir global teknoloji merkezi haline gelmeye başladı. Delivery Hero, Türkiye ofisinin katkılarıyla sağlam teknolojik yeteneklerle yönlendirilen bir dijital ekosistem inşa etmeyi, yemek ve market dağıtım teslimat hizmetlerini tüm dünya çapında tüketicilere daha yakın hale getirmeyi hedefliyor.

300’den fazla Tech Hub çalışanı tarafından hayata geçirilen eserler ve servisler, 50’den fazla ülkede değer yaratıyor ve Türkiye’nin yazılım ihracatına kıymetli katkılar sağlıyor.

Bu ziyaretin emeli hakkında Yemeksepeti Kamu Siyasetleri ve Kamu İlişkileri Yöneticisi Senem Yavaş, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türkiye’nin sunduğu yatırım fırsatlarını global iş dünyasına tanıtma ve yatırımcılara Türkiye’ye yapacakları yatırımın her aşamasında dayanak verme vazifesini üstlenmiş tek resmi kuruluş olarak, Türkiye’deki yatırım ortamını tanıtma faaliyetleri kapsamında farklı ülkeler ve dallara yönelik Road Show’lar düzenlediğini belirtti. Bu yıl ‘Türkiye’nin Hizmet İhracatı’ temasıyla 7-9 Kasım 2022 tarihinde Almanya’daki seçkin basın mensuplarının iştiraki ile düzenlediği Road Show programında Delivery Hero olarak yer almaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Yavaş, kelam konusu ziyaret ile 2015 yılında yaptığı yatırımla Yemeksepeti paylarının tamamını bünyesine katmış olan Delivery Hero’nun, yazılım kesimi ve hizmet ihracatı açısından ülkemizde gelecek periyot faaliyetlerine verdiği ehemmiyeti ilgili heyet üyelerine sunma imkanına sahip olduklarını kaydetti.