Kahramanmaraşta Sevgi Şarkıları Konseri

KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ’NİN HİMAYESİNDE ZEKAİ BİLGEN MUSİKİ VE KÜLTÜR DERNEĞİ’NCE HAZIRLANAN SEVGİ ŞARKILARI KONSERİ, KENT HALKINDAN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ.

Kahramanmaraşta Sevgi Şarkıları Konseri

Kahramanmaraş’ta Onikişubat Belediyesi’nin himayesinde Zekai Bilgen Musiki ve Kültür Derneği’nce hazırlanan Sevgi Şarkıları Konseri yoğun ilgi gördü.


Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Onikişubat Belediye Başkanı Yardımcısı Dr. Ali Ünsal ve Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Sevgi Şarkıları Konseri’nde vatandaşlara seslenen Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, muhteşem bir gece yaşadıklarını belirterek, “Bu tür etkinlikleri artık daha sık yapacağız. Çünkü sanat, bir toplumun gelişmesindeki en önemli etkenlerden biridir ve biz de geçmişimizi unutturmadan, musiki varlığımızı gençlerimize aktaracağız. Çünkü toplumsal hayatımızda, kültürümüzde, değerlerimizde önemli değişiklikler var. Bu değerler içerisinde biliyorsunuz kültürümüz, musikimiz ve tiyatromuz yer alıyor. Dolayısıyla bugün geldiğimiz noktada çeşitli faktörlerin de etkisiyle bizim dönemimizdeki değerlerimiz unutulmaya başladı. Musikinin de geçmişteki dinleyicilerini bugüne aktaramadığımız için maalesef çok fazla rağbet görmez oldu. Bu değerlerimizi, özellikle ana musikimiz olan sanat müziğimizi yeni nesle, gençlerimize aktarmak için gayret edeceğiz, çalışacağız İnşallah. Biz demiyoruz ki tek bir müzik olsun. İstiyoruz ki bizim müziklerimizi de çocuklarımıza aktaralım, onu da öğrensinler ve hangisini beğeniyorlarsa o yolda yürüsünler. Gerçekten de insan ruhuna çok daha duygu yükleyen müzik türü, bizim sanat müziğimizdir. İnşallah bu kabil çalışmalarla yeni nesillere aktaracağız” dedi.


EXPO 2023’te oluşturacakları alanlarda gençlere musiki eğitimi vereceklerini de kaydeden Başkan Mahçiçek, “EXPO 2023 alanımızdaki mekânlarımızda yazları kurslar düzenleyeceğiz, çocuklarımızı musiki enstrümanlarını öğreteceğiz. Ne kadar kendi müziğimizi çocuklarımıza taşıyabilirsek kendimizi mutlu hissedeceğiz. Bugün de Zekai Bilgen hocamızın korusunun Sevgi Şarkıları Konseri’nde muhteşem şarkılar dinledik. Bakın bugün son şarkıyı söyleyen gencimiz Burak, Türkiye birincisi oldu. Fevkalade güzel de söylüyor. İnşallah Burak gibi gençlerimizin yanına yenilerini de ekleyerek musikimizin güzelliklerini yaşatacağız” ifadelerini kullandı.