Kadınların hamur yoğurma makinesi sevinci

ANTALYA (İGFA) – Kırsal kalkınmanın sağlanması ve tarım kesiminin desteklenmesi için yürüttüğü projelerle dikkat çeken...

Kadınların hamur yoğurma makinesi sevinci

ANTALYA (İGFA) – Kırsal kalkınmanın sağlanması ve tarım kesiminin desteklenmesi için yürüttüğü projelerle dikkat çeken Antalya Büyükşehir Belediyesi, bilhassa bayanlara yönelik üretim odaklı ekipman dayanaklarını de aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca “Unu sizden yoğurması bizden” kampanyası kapsamında Serikli bayanlara hamur yoğurma makinesi teslim edildi.

Hamur yoğurmanın fiziki olarak güç ve zahmetli bir iş olduğunu lisana getiren bayanlar, sırt ağrısı, kol ağrısı, boyun ağrısı çektiklerini belirterek kendilerine bu kolaylığı sağlayan Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’e teşekkür etti. Serik Aşağıoba Mahallesi sakinlerinden Nezahat Yeken, “İnanın bugün çok memnunuz. Biz köy bayanları olarak birçok uğraşın altına elimizi koyuyoruz. Tarlada, meskende, serada… Hal bu türlü olunca vücut olarak yoruluyoruz lakin emeksiz, ekmeksiz de olmuyor. Hamur yoğurmak zahmetli ve sıkıntı. O yüzden hamur yoğurma makinesi bizim için büyük bir kolaylık olacak. Liderimiz Muhittin Böcek bizleri düşündüğü için Allah ondan razı olsun.”

Hacıosmanlar Mahallesinden Zühra Can ise; “Kadınlar olarak inanın buna çok gereksinimimiz vardı. Mahalle bayanları olarak hepimizde diz ağrısı, bel ağrısı birçok rahatsızlık kelam konusu. O yüzden hamur yoğurma makinesi bizim için büyük bir kolaylık olacak. Hem vakit hem de sıhhat açısından. Liderimize bütün köy hanımları ismine çok teşekkür ediyorum. Sağ olsun var olsun” dedi.

Aşağıoba Mahallesi Muhtarı Mehmet Akın mahallede yaşayan bayanların bundan sonra işlerini kolaylaştıracağını lisana getirerek; “Kadınlarımızın ortak kullanacağı böylece imece şuurunun daha da yükseleceği bir hizmet” diye konuştu.

Hacıosmanlar Mahallesi Muhtarı Mustafa Hoş de çok hoş düşünülmüş bir proje olduğunu belirterek, “Vatandaşımızın çok muhtaçlığı vardı. Köy yerinde nüfus yaşlandıkça işler daha da zorlaşıyor. Bu çeşit kolaylıklar da bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.