TechXtile Start-Up’ta büyük final 21 Aralık’ta

UTİB bünyesinde bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’nin en değerli girişimcilik programı TechXtile Start-Up Challenge maratonunda...

TechXtile Start-Up’ta büyük final 21 Aralık’ta

UTİB bünyesinde bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’nin en değerli girişimcilik programı TechXtile Start-Up Challenge maratonunda eğitimler sona erdi. Gözler, 21 Aralık’ta gerçekleşecek büyük finale çevrildi.

BURSA (İGFA) – Uludağ Dokuma İhracatçıları Birliği (UTİB) himayesinde bu yıl 4’üncü sefer gerçekleştirilen Türkiye’nin en kıymetli girişimcilik programı TechXtile Start-Up Challenge maratonunda final heyecanı yaşanıyor.

Level-Up ve Scale Up kategorilerinden finale kalmaya hak kazanan 16 teşebbüsçü, 25 Kasım’da başlayarak 8 Aralık’ta sona eren final eğitimlerinin akabinde 21 Aralık’taki büyük final için yarışacak.

Değerlendirme Konseyinin yaptığı kıymetlendirme sonucunda, Level-Up ve Scale-Up kategorilerinden 8’er olmak üzere finale kalmaya hak kazanan toplamda 16 proje, Program Koordinatörü Ufuk Batum moderatörlüğünde gerçekleştirilen Mentorluk Süreci Eğitimi’ne katıldı. Proje Koordinatörü Ufuk Batum, eğitimde teşebbüsçü adayların projelerini geliştirmelerine rehberlik edecek teşebbüs ekosistemindeki deneyimlerini, tecrübe ve bilgi birikimini paylaştı.

21 ARALIK’TA BÜYÜK FİNAL

Final eğitimlerinin başlangıcı olan Mentorluk Süreci Eğitimi’nin akabinde teşebbüsçüler; 8 Aralık’ta sona eren İş Planı Yazma, Finansal ve Mali Tabloların Oluşturulması, Melek Yatırımcı Ağı Perspektifinden Teşebbüs Finansmanı, Sunum Geliştirme mevzu başlıklarının yer aldığı bir dizi eğitimden geçti.

Level-Up ve Scale-Up kategorilerinden finalistlerin başka ayrı iştirak gösterdiği 8 Aralık’taki Sunum Geliştirme Eğitimi’nde; UTİB İdare Heyeti Lideri Pınar Taşdelen Engin, ‘Bir Fikrin Mi Var?’ İmalcisi Fuat Sami ve Ufuk Batum’un liderliğinde adaylar projelerinin sunumlarını yaparak eksik taraflarını tamamlama fırsatı yakaladı. Toplam 74 projenin başvurduğu programda tüm elemeleri geçen 16 proje, 21 Aralık’ta yapılacak finalde yarışacak.