İşte Bu Hafta BTC, SHIB, DOGE ve ETH İçin İzlenecek 5 Şey!

Analistler, Bitcoin için 30.000 dolar düzeyine hakikat bir kırılma için hazırlanıyor. Lakin BTC fiyat hareketinin...

İşte Bu Hafta BTC, SHIB, DOGE ve ETH İçin İzlenecek 5 Şey!

Analistler, Bitcoin için 30.000 dolar düzeyine hakikat bir kırılma için hazırlanıyor. Lakin BTC fiyat hareketinin önümüzdeki günlerde ne nasıl bir yol izleyeceği belirsizliğini koruyor? Traderlar Bitcoin ve altcoin’ler için bu hafta bilinmesi gereken 5 şeye bakıyor.

BTC’nin haftalık kapanışı, kilit trend çizgisini koruyor

Bitcoin, son haftalık kapanışıyla bir ilham vermemiş olabilir. Lakin birtakım tanınan traderlar, optimistlik için yeni münasebetler buluyor. Bu ortada BTC, dar süreç aralığında kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte önder kriptonun, 30.000 dolara gerçek bir kırılma için hala daha bir talihi var.

iste bu hafta btc shib doge ve eth icin izlenecek 5 sey 0 5SXwblesBTC 1 günlük mum grafiği / Kaynak: TradingView

Trader Jelle’e nazaran Bitcoin’in 30 bin düzeyini kesin olarak kırması an problemi. Jelle, değerli bir dayanak sınırı olan 200 haftalık hareketli ortalamanın (MA) sağlam kaldığını belirtiyor.

iste bu hafta btc shib doge ve eth icin izlenecek 5 sey 1 UC7bp9JvBTC açıklamalı grafik / Kaynak: Jelle/ Twitter

Trader ve analist Rekt Capital’in radarında günlük vakit dilimlerini kapsayan çeşitli takviye yapıları var. Analiste nazaran bunlar sağlam duruyor. Analist, evvelki haftalardaki ayı eğilimli “baş ve omuz” yapısını potansiyel olarak geçersiz kılaracak daha yüksek bir çıkış hakkında görüşlerini açıklıyor. Bu bağlamda analist, “Şimdiye kadar çok âlâ,” diye özetliyor.

https://twitter.com/rektcapital/status/1665408264530526208

Rekt Capital, ek bir tweet’tinde, BTC’nin yakın bir takviyesi başarılı bir halde yine test etmesinden bahsediyor.

Game of Trades takma isimli analist ise “BTC Mayıs ayında baş ve omuz formasyonundan çıktı. Fakat boyun çizgisi etrafında klasik kamçı hareketi var,” diyor. Analiste nazaran, BTC sağ omuzun üzerine çıkmadığı sürece formasyon geçerliliğini koruyor. Ekteki bir grafikte, baş ve omuz formasyonu nedeniyle Bitcoin için yalnızca 24.000 dolarlık potansiyel bir aşağı istikametli amaç veriyor.

Trader Crypto Tony üzere öbürleri ise daha az hareket bekliyor. Bu nedenle, Bitcoin için mümkün amaç olarak 25.300 doları belirliyor. Ayrıyeten, direncin 28.350 dolarda değişmeden kaldığını belirtiyor.

Doların toparlanırken makro sakinlik geliyor!

Traderlar için 5-9 Haziran haftası olağandışı sakin bir hafta olacak. Zira, bu tarih aralığında ABD’den çok az makroekonomik bilgi gelecek. Bu ortada, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, borç tavanı krizi geride kaldı. Bu yüzden, bir sonraki potansiyel katalizörler Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verisi olacak üzere. Lakin, bunun için şimdi vakit var. Bununla birlikte, petrol üretimdeki mevcut azalmalara karşın fiyatlar düşmeye devam ediyor. Bu nedenle, dikkatler Opec+ üyelerinin petrol üretim kesintilerine odaklanıyor.

iste bu hafta btc shib doge ve eth icin izlenecek 5 sey 2 shy87EMAABD Dolar Endeksi 1 günlük mum grafiği / Kaynak TradingView

Bu ortada, BTC ve altcoin’ler için daha direkt bir potansiyel rüzgar ABD dolarından geliyor. Doların gücü Mayıs ayının başından bu yana bir toparlanma yaşadı. O vakitten beri, DXY yaklaşık %3,5 paha kazandı. DXY’nin riskli varlıklarla karşıt korelasyona sahip olduğunu unutmamak gerekiyor. Tanınan analist Matthew Hyland, haftalık vakit dilimlerinde DXY için artan nispi güç endeksine (RSI) dikkat çekiyor.

https://twitter.com/MatthewHyland_/status/1665467446201860097

Diğer trader Skew, DXY’de boğa eğilimi oluşturmak için Haziran ayının en yüksek düzeyi olan %104,7’nin üzerinde kapanması gerektiğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu yorumu yapıyor:

DXY 104,7 doların üzerinde kapanırsa, bunu doların gücü olarak değerlendiririm. Şu ana kadar bu riskli görünüyor ancak daha sonra göreceğiz.

https://twitter.com/52kskew/status/1665617551924101120

Bu ortada TraderSZ, DXY’yi, aksi kanıtlanana kadar boğa olarak görüyor.

Hisse senetleri , BTC ve altcoin’lerdeki yükselişi destekliyor

Borç tavanı kararının pay senetleri üzerinde ani bir katartik tesiri oldu. Lakin kripto piyasaları genel olarak coşkularını benzerini yaşayamadı. Piyasa oyuncuları, S&P 500’ün 10 ayın en yüksek düzeylerine ulaşmasıyla bu durumun değişeceğini ileri sürüyor. Bu bağlamda araştırma şirketi Santiment, şu değerlendirmeyi yapıyor:

ABD Meclisi kıymetli bir borç tavanı muahedesini kabul etti. Böylelikle, SP500 Ağustos’tan bu yana en yüksek fiyatına çıktı. LTC, LEO ve FGC üzere altcoin’ler de akabinde sıçrama yaptı. Kriptonun pay senetlerinin gerisinde kalmasıyla, yakında BTC’yi yakalama vakti gelebilir.

iste bu hafta btc shib doge ve eth icin izlenecek 5 sey 3 KylJlOnkKripto ve makro karşılaştırması / Kaynak: Santiment

Şu anda Bitcoin hodler kârda oturuyor

Teknik analist CryptoCon geçen ayki tespitlerinde Bitcoin rallisinin sona ermediğini öne sürdü. Analiste nazaran bunu sav etmek kolay, fakat gerçekler o denli değil. Tahlil vakti BTC mevcut düzeylerden neredeyse 1.000 dolar daha yüksekti. Fakat coşku da tıpkı derecede eksikti.

Analist, net gerçekleşmemiş kar/zarar (NUPL) metriğini kullanarak Bitcoin hodler’ın karlılık durumuna bakıyor. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca NUPL, 0,25 bedeli etrafında neredeyse sabit kaldı. Bu da genel olarak BTC arzının mütevazı bir biçimde “siyahta” olduğunu gösteriyor. Analist, son aylarda sakin olsa da, NUPL’nin yükseliş trendini tekrar test ettiğini söylüyor. Bunun da itimat için bir neden olduğunu belirtiyor.

https://twitter.com/CryptoCon_/status/1665378710239735814

En büyük Bitcoin balinaları “ikilemin” merkezinde

Yatırımcı hassaslığı konusunda, piyasanın mevcut görünümü hodler sınıfları ortasında büyük farklılıklar gösteriyor. Glassnode’a nazaran, birden fazla BTC’de riskten uzak durmaya devam ediyor; Mayıs ayından bu yana, satış hakim oldu. Öte yandan, bunun tek istisnası, en büyük Bitcoin balinaları sınıfından oldu.

Glassnode, birikim ve dağılımı kümelere nazaran ayarlanmış bir grafik üzerinden okuma yapıyor. Grafik, en az 10.000 BTC tutan cüzdanların durumlarına ekleme yaptığını gösteriyor. Bununla birlikte, öbür herkesin ise konumlarını azalttığını ortaya koyuyor.

iste bu hafta btc shib doge ve eth icin izlenecek 5 sey 4 VKy9n5O6Grup grafiğine nazaran Bitcoin trend birikim puanı / Kaynak: Glassnode