Microsoft bombayı patlattı: Televizyonu Xbox’a dönüştürün!

Microsoft, Xbox ekosistemini genişletmeye devam ediyor. Samsung TV’ler için geliştirilen yeni Xbox TV uygulaması, Xbox...

Microsoft bombayı patlattı: Televizyonu Xbox’a dönüştürün!

Microsoft, Xbox ekosistemini genişletmeye devam ediyor. Samsung TV’ler için geliştirilen yeni Xbox TV uygulaması, Xbox konsoluna sahip olmayan kullanıcıların bile televizyondan oyun oynamasına müsaade veriyor. Xbox TV nedir ve nasıl kullanılır?

XBOX TV NEDİR VE NASIL KULLANILIR?

Microsoft‘un Samsung TV’ler için sunduğu yeni uygulama, televizyonları Xbox konsoluna dönüştürecek. Xbox TV uygulaması, Cloud Gaming üzerinden Forza Horizon 5, Halo Infinite ve Sea of ??Thieves dahil olmak üzere Game Pass Ultimate ile sunulan 100’den fazla oyunu deneyimlemenize fırsat tanıyacak.

Xbox TV uygulaması fiyatsız olsa da, uygulamayı kullanmak için Game Pass Ultimate aboneliği isteniyor. Lakin uygulamayı denemek isteyen Samsung TV sahipleri, Fortnite’ı fiyatsız olarak oynama talihine sahip. Yeni uygulamanın 30 Haziran’da 27 ülkede (Türkiye’nin olup olmadığı muhakkak değil) erişime açılması planlanıyor.

Xbox Cloud Gaming hizmeti sayesinde bilgisayarda, konsolda, telefonda yahut tablette Xbox oyunlarını oynamak aslında mevcut. Yeni uygulamayla birlikte Microsoft, Xbox hizmetin birinci defa akıllı TV’lere sunmuş olacak.

Xbox TV uygulamasının şimdilik yalnızca Samsung televizyonlara sunulacağını belirtmek gerekiyor. Şirketten gelen açıklamaya nazaran TV’de oyun oynamak için Samsung Gaming Hub üzerinden uygulamayı indirmeniz gerekiyor.

Xbox’ın akıllı televizyon uygulamasını indirdikten sonra ister Bluetooth isterseniz de kablolu oyun kumandanızı televizyona bağlayabilir ve Game Pass Ultimate hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Game Pass Ultimate aylık 44,99 TL’den sunuluyor. Fakat Game Pass Ultimate olmadan Fortnite’ı oynamak mümkün.

Samsung ve Microsoft ortasındaki son paydaşlık kendini Xbox ile akıllı televizyonlarda gösterdi. Daha evvel LG akıllı TV kullanıcıları için GeForce Now ve Google Stadia uygulamaları sunulmuştu.

Shiftdelete / Gamegar