İş adamlarından Büyükkılıç’a ziyaret

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) TÜSİAD İdare Heyeti Lideri Orhan Turan, TÜRKONFED Lideri Süleyman Sönmez, ORSİFED...

İş adamlarından Büyükkılıç’a ziyaret

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
TÜSİAD İdare Heyeti Lideri Orhan Turan, TÜRKONFED Lideri Süleyman Sönmez, ORSİFED Lideri Soner Türküm ve beraberindeki kalabalık heyet, Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Başkanlık Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarette, Lider Büyükkılıç tek tek konukları ile tokalaşarak, ‘hoş geldiniz’ dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getiren Büyükkılıç, Kayseri’nin yeterli bir noktaya yanlışsız gittiğine işaret ederek, “Kayseri ticaretin ve sanayinin merkezi olarak bilinir. Son süreçte turizm odaklı çalışmalar ile tarım ve hayvancılıkta kendimize yetebilme mantığı içerisindeki biraz da pastırma, sucuğun merkezi olmanın anlayışıyla yapılan uğraşlı çalışmalar ile kültürel toplumsal istikametten de kentimizi ön plana çıkartmak ismine yaptığımız çalışmalar ile güzel bir noktaya hakikat gidiyoruz” dedi.

“KAYSERİ YÜK OLAN DEĞİL, YÜK ÇEKEN ŞEHİR”

Kentin sahip olduğu potansiyele dikkat çeken Lider Büyükkılıç, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“İhracatta 4 milyar doları Kayseri’mizin inşallah yakaladığını görüyoruz. Anadolu’da cazibe merkezi haline gelen 1,5 milyona yakın nüfusu olan bir kentiz. Çok şükür kurum ve kuruluşlarımız ortasında her vakit bir ahenk kültürünü ön plana çıkartırız. Valiliğimiz, sivil toplum teşkilatlarımız, lokal idare, siyasilerimiz Kayseri’mizin menfaati neyi gerektiriyorsa o istikamette daima birlikte hareket etmeyi önemseriz. Kayseri yük olan değil, yük çeken, kendi kendine yetme istikametinde çaba gösteren bir kenttir. En kıymetli tarafı yaptıkları çalışmalar ile kazandıklarını yeniden insanına harcayan hayırsever anlayışıyla, sıhhatte, eğitimde ya da öteki alanlarda yüz akımız olan çalışmalar ile de her biri bir gurur abidesi olan hemşehrilerimiz var.”

Kayseri’nin spor kenti olduğuna dikkat çeken Büyükkılıç, “Kayak Merkezi’miz profesyonel kayakçılar açısından takdire şayan olarak nitelendirilir. 19 mekanik tesis var, 30’a yakın kayak pistimiz var. 130 kilometre de pist uzunluğu var” diye konuştu.

TÜSİAD İdare Şurası Lideri Orhan Turan, iş dünyası ile bir ortaya geldiklerini vurgulayarak, “700 üyemiz var, dış ticaretinin yüzde 83’ünü bizim üyelerimiz yapıyor. Buraya geliş nedenimiz de TÜSİAD’ın geçen sene 50’nci yılı nedeniyle geleceğe inşa raporumuzu iş dünyasıyla, sivil toplumla buluşturmaya çalışıyoruz. Sendikalara gidiyoruz, Türkiye’nin artık daha gelişmiş, daha müreffeh, daha özgür olması için beşere, bilime, Ar-Ge’ye, inovasyona, kurumlara yatırım yapması gerektiğinin özeti bu. Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz” formunda konuştu.

Başkan Büyükkılıç’a misafirperverliğinden ötürü teşekkür eden ORSİFED Lideri Soner Türküm de 10 iş dünyası derneğinin konfederasyonlarına bağlı olduğunu belirterek, TÜSİAD ve TÜRKONFED ile işbirliği yapıp, her iki kurumun bilgi birikimini bölgeye taşımaya çaba gösterdiklerini söz etti.

TÜRKONFED Lideri Süleyman Sönmez ise Türkiye genelinde 302 dernek bulunduğunun altını çizerek, ülkenin kalkınması için Türkiye’nin her yerinde olduklarını söyledi.

Ziyarette, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

İş adamlarından Büyükkılıç’a ziyaret yazısı ilk önce Csa Haber üzerinde ortaya çıktı.