Araç fiyatlarındaki düşüş üçüncü ayında

sahibinden’da yayınlanan ilan bilgilerinden hazırlanan sahibindex Ekim Vasıta raporuna nazaran model yılı 2019 ve sonrası...

Araç fiyatlarındaki düşüş üçüncü ayında

sahibinden’da yayınlanan ilan bilgilerinden hazırlanan sahibindex Ekim Vasıta raporuna nazaran model yılı 2019 ve sonrası olan araçların satıcılar tarafından talep edilen fiyatlarında düşüş gözlemlendi ve son üç aylık devirde fiyatlarda toplam 2 düşüş yaşandı. Model yılı 2016 – 2018 aralığında olan araçların fiyatları ise birebir kaldı.

Rapora nazaran ayın en çok ilan verilen kategorisi Araba oldu. Sıralama; Minivan & Panelvan, Motosiklet, Arazi/ SUV & Pick-up ve Ticari Araçlar kategorisi ile devam etti.

Marka & Model sıralamasının başkanı Renault – Clio oldu. Sıralama; Volkswagen Passat, Renault – Megane, Opel – Astra ve Ford Focus ile devam etti. Arazi/ SUV & Pick-up kategorisinin marka sıralaması ise Nissan, Volkswagen, Peugeot, Land Rover ve Dacia oldu.

sahibindex Vasıta raporuna nazaran Ekim ayında en çok beyaz, gri, siyah, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt çeşidi dizel olan ve model yılı 2016 olan araçların ilanı yayınlandı.

Tüm ilanların 26’sını 200.001 – 300.000 km aralığındaki araç ilanları oluşturdu.

Fiyatlara baktığımızda ise 250.001- 500.000 TL aralığı 40,1 ile en çok ilan yayınlanan fiyat aralığı oldu.

sahibinden’da Ekim ayında ilan bakanların en çok ilgisini çeken marka sıralamasında liderlik Renault’un oldu; sıralama Volkswagen, BMW, Mercedes Benz ve Opel ile devam etti. Araçlar en çok gece 21:00-22:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma müddeti ise 9 dakika 29 saniye oldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı