İrem Helvacıoğlu “Özel Hayatımı, Günlük Rutinlerimi Daha Uzaktan Yaşıyorum”

Disney Plus’ın birinci yepyeni yerli dizisi “Kaçış”ta yer alan ve bundan sonraki dijital projelere de...

İrem Helvacıoğlu “Özel Hayatımı, Günlük Rutinlerimi Daha Uzaktan Yaşıyorum”

Disney Plus’ın birinci yepyeni yerli dizisi “Kaçış”ta yer alan ve bundan sonraki dijital projelere de olumlu baktığını belirten hoş oyuncu İrem Helvacıoğlu MAG Haziran sayısına konuk oldu.

“Tüm anlatılar yorumlanmayı diler bence. Tıpkı öyküyü kağıt üzerinde okumakla, bir ekrandan seyretmek ortasında büyük farklar olduğunu düşünüyorum.”

“Kişisel gelişime değer veriyorum, zira her yeni bilgi, yeni bir aydınlanma, farklı reaksiyon demektir.”

“Sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak elimden geleni yapmaya çalışıyorum.”

“Özel hayatımı, günlük rutinlerimi daha uzaktan yaşıyorum, bugüne kadar bir tercihti bu aslında fakat artık neden olmasın diye düşünmüyor değilim.”

 

Beslenmesinden sporuna, ferdî gelişime verdiği kıymetten toplumsal sorumluluklarına pek çok hususa kadar MAG’a özel açıklamalarda bulunan İrem Helvacıoğlu MAG objektiflerinin karşısına geçti. Mükemmel bir ortamda gerçekleşen kapak çekiminde birbirinden özel pozlar veren, TRT 1’in Yürek Çıkmazı dizisindeki rolü hakkında da konuşan hoş oyuncu ” Yürek Çıkmazı bir roman uyarlaması ve gerçeğe dayanan bir konusu var. Kitabı okuduğumda boğazım düğümlenmişti, senaryoda tekrar düğümlendi. Yıllarca uygulanan fizikî ve ruhsal şiddetin sonunda ölen bayanın mevt sebebi yalnızca hastalık mı yoksa yıllarca uygulanan şiddet mi? Pekala, ya tüm bunlar cezasız kalmazsa… İşte bu ihtimal beni çok heyecanlandırdı, zira tam da bu ihtimal için gayret veren bir karaktere can verecektim” dedi.

Setten ve çekimlerden kalan vakitlerde genelde konutta vakit geçirdiğini söyleyen İrem Helvacıoğlu “Şu sıralar konutta birtakım değişiklikler var, o yüzden keyifli oluyor. Arkadaşlarımla buluşuyorum, yemek yiyip geziyoruz. Toplumsallaşmayı seviyorum” açıklamasında bulundu.

Disney Plus’ta yer alan “Kaçış” projesi hakkında da konuşan Helvacıoğlu kelamlarına şunları ekledi: “Proje ve platform için çok heyecanlandım. Birinci olması benim için çok merak uyandırıcıydı.  Her kaidesi ve öyküsü çok zordu. Aslında sabırsızlandığım farklı ve sert sahneler de vardı. Sanırım cüretkâr ve isyankâr sahneleri beni çok etkilemişti; umarım yeniden dijitalde değişik bir karakter ile ekranda olurum. Çok hoş işler var dijital için, okuyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı