HPE Aruba Networking’in en büyük etkinliği olan Atmosphere, İstanbul’da

Atmosphere 2023’ün EMEA Bölgesi’nin birinci buluşması İstanbul’da yapıldı. Aktiflikte, HPE Aruba Networking zekâ takviyeli ağ...

HPE Aruba Networking’in en büyük etkinliği olan Atmosphere, İstanbul’da

Atmosphere 2023’ün EMEA Bölgesi’nin birinci buluşması İstanbul’da yapıldı. Aktiflikte, HPE Aruba Networking zekâ takviyeli ağ idaresi çağını başlatan Agile NaaS stratejisi ve HPE GreenLake aracılığıyla kritik ağ hizmetlerinin sunulmasının kolaylaştığı paylaşıldı.

Her yıl küresel olarak düzenlenen Atmosphere’in 2023 yılı aktifliği, geçtiğimiz Nisan ayında Las Vegas’ta yapılmıştı. Mahallî ve bölgesel iş ortaklarının ve müşterilerin, dünyadaki son teknolojik gelişmeler, inovasyonlar ve trendler hakkında derin içgörüler keşfetmesine imkan sunan Atmosphere 2023’ün EMEA Bölgesi’ndeki birinci buluşması İstanbul Swissotel the Bosphorus’ta yapıldı. 

Etkinlik kapsamında; HPE Aruba Networking Türkiye, Kazakistan, Karpatlar Ülke Müdürü Ersin Uyar ve HPE Aruba Networking Orta Avrupa ve Türkiye Sistem Mühendisleri Müdürü Oğuzhan Eren’in konut sahipliğinde; HPE Aruba Networking PLM, WLAN, Şube ve Lokasyon Hizmetleri Lider Yardımcısı Madani Adjani, Satıştan Sorumlu Orta Avrupa Lider Yardımcısı Lars Hartmann, Orta Avrupa ve Türkiye Bölge Yöneticisi Peter Schoen ve Kanal Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Lider Yardımcısı Sherifa Hady’nin iştirakiyle basın buluşması düzenlendi.

HPE Aruba Networking Türkiye, Kazakistan, Karpatlar Ülke Müdürü Ersin Uyar, bahse ait yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Las Vegas’taki küresel aktifliğinin akabinde Atmosphere aktifliğinin ülkemiz ve on dokuz farklı ülkeden gelen müşteri ve iş ortağının iştiraki ile İstanbul’da gerçekleşmesinden heyecan duyuyoruz. Kelam konusu aktiflik, bölgesel ve lokal pazara özel hazırlanmış hayli dolu bir içerik ile, ekosistemde yer alan paydaşların yine bir ortaya gelmesi ve kesimin deneyim ettiği zorluklara dair birlikte çalışmak için harikulade bir fırsat barındırıyor. Hibrit çalışma sistemini desteklemekten yapay zekânın potansiyel riskleri ve kazanımlarına baş yorulmasına dek, ağınızı günümüzün daima değişen gereksinimlerine yanıt verecek nitelikte modernize edebileceğinizi keşfedebilir ve geleceğe hazırlanabilirsiniz.” 

HPE Aruba Networking PLM, WLAN, Şube ve Lokasyon Hizmetleri Lider Yardımcısı Madani Adjali, yaptığı konuşmada; “Yeni kuşak HPE Aruba Networking Central ile yapay zekâ dayanaklı ağ idaresi çağını başlatıyoruz. Agile NaaS stratejimiz ve HPE GreenLake aracılığıyla kritik ağ hizmetlerinin sunulmasını kolaylaştırıyoruz. Modernize edilmiş ağlar, yeni jenerasyon dijital tecrübeleri güçlendiren ve yeni iş modellerini mümkün kılan kurumların bel kemiğini oluşturuyor. BT operasyonlarında otomatize edilmiş yapay zekânın (AIOps) HPE Aruba Networking Central ve Agile NaaS’taki evrimi, sıkıntısız bir hibrit iş tecrübesi için uçtan buluta daima genişleyen iş yükleriyle irtibat kurulmasını sağlayan, operasyonel karmaşayı daha tesirli bir halde yönetebilen bir sonraki adımı temsil ediyor. HPE GreenLake for Networking’e eklenen bu yeni hizmet paketi ile iş ortaklarımızın müşterilerine yönelik tasarım ve teslimat hizmetlerini aylık NaaS teknoloji aboneliği eşliğinde sunmalarını sağlıyoruz” dedi.  

HPE Aruba Networking’in Atmosphere aktifliği, dünya çağında uygulanan çalışmaların sonuçlarını bölümle buluşturuyor

Günümüzde kurumlar, hem dijital hem de daha geniş kapsamdaki iş dönüşümüne yük verirken, gereksinimlerine tahlil sunan ve çalıştırması kolay çağdaş ve çevik kurumsal ağlara duydukları ihtiyacın giderek daha da farkına varıyor. Fakat farkındalık, uygulamaya gelince farklılık gösterebiliyor. Atmosphere aktifliği, iştirakçilerin kelam konusu boşluğu doldurabilmesi için IT uzmanlarını, paydaşları ve kesim içgörülerini tek bir çatı altında toplarken, dünya çapında uygulanan çalışmaların sonuçları, ağ tahlilleriyle daha geniş kapsamdaki işe dair maksatlar ortasında ne kadar hayati bir bağ olduğunu ve BT yöneticilerinin bu ana fikri karar vericilere nasıl aşılayacağına dair ana çizgileri içeriyor. 

HPE Aruba Networking müşterilerinin ve iş ortaklarının iştirakiyle düzenlenen Atmosphere Istanbul, kurumların ağ modernizasyonu sayesinde insanların yaşama ve çalışma biçimlerini bir üst düzeye çekmeleri için bir vizyon ortaya koyuyor. Böylelikle kurumların gerçek potansiyellerini keşfetmesine, her bir bölümde daha akıllı, açık, inançlı ve verimliliğin azami düzeyde olduğu operasyonlar inşa etmesine yardımcı oluyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı