Geziciler için kullandığı ifade gündem olmuştu! Cumhurbaşkanı Erdoğan geri adım atmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çarşamba günü TBMM’de AK Parti Küme Toplantısı’nda gündeme ait değerlendirmelerde bulunmuştu....

Geziciler için kullandığı ifade gündem olmuştu! Cumhurbaşkanı Erdoğan geri adım atmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çarşamba günü TBMM’de AK Parti Küme Toplantısı’nda gündeme ait değerlendirmelerde bulunmuştu.

“BUNLAR BİRA ŞİŞELERİYLE CAMİNİN İÇİNE PİSLEMİŞTİ”

Seyahat parkı eylemcileriyle ilgili sert kelamlar kullanan Erdoğan, “Tarihimize ‘Gezi Olayları’ ismiyle bir ihanet, bir utanç, bir vandallık vesikası olarak geçen hadiselerin 9. yılındayız. Olaylar, Seyahat Parkı’ndaki bir kaç ağacın kesildiği argümanıyla alevlendirilmişti. Düşünün, Dolmabahçe Cami’nin içinde bu eşkıyalar bu teröristler caminin içini pislemişti. Bu teröristler, eşkıyalar bira şişeleriyle caminin içini pislemişti. Bunlar bu türlü. Bunlar çürük, bunlar sürtük. Kamu binalarının, polis araçlarının, işyerlerinin, otobüslerin, sokakların yıkıldığı Seyahat olaylarının ardında hangi güçlerin olduğunu tarih de yazıyor. Bunlardan bu millete hayır gelmez. Bunlar fakat terör sevicilerle birlikte.” demişti.

“MİLLETİMİZ GEZİCİLERİ NASIL TANIMLIYORSA BİZ DE TIPKI SIFATLARI KULLANIYORUZ”

Bugün de partisinin Kızılcahamam’daki kampına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündem yaratan kelamlarına üstü kapalı olarak değindi. Erdoğan, “Biz bunlara teşhisi koyduk. Onlara bu kelam neye karşılık geliyor bilmiyoruz lakin dediğimiz çok açık. Mukaddesatımıza hürmetsizlik edenlere bilhassa odunsuz davrandık. Bugün de birebir hassasiyetlerle davranıyoruz. Milletimiz Gezicileri nasıl tanımlıyorsa biz de tıpkı sıfatları kullanıyoruz. Elebaşlarını, vandalları, polisimize kurşun sıkan kent eşkıyalarını, yağmacıları, ibadethanelerimizi bira kutularıyla kirletenleri, aziz milletimizin iradesine kast eden darbe heveslilerini bu millet nasıl tanım ediyorsa biz de tıpkı halde tanım ediyoruz. Vandala vandal, haine hain, çapulcuya çapulcu demekten geri durmayacağız. Bizim bayanlara alçakça hakaret eden belediye liderlerini koruyanlardan alacak ahlak dersimiz yoktur. Şehit bacısına küfürler savuran terbiyesizlerden öğrenecek hürmet dersimiz de yoktur. Buradan tüm kardeşlerime sesleniyorum. Hadlerini bildirmek milletimize karşı sorumluluğumuzun bir gereğidir.” sözlerini kullandı.