Geleceğin CEO ve girişimcileri buluştu

Genç yetenekler Web 3.0 teşebbüslerini hayata geçiriyor… Teknolojik yetenek geliştirme platformu GelecektekiSen, DenizBank’ın yeni jenerasyon...

Geleceğin CEO ve girişimcileri buluştu

Genç yetenekler Web 3.0 teşebbüslerini hayata geçiriyor…

Teknolojik yetenek geliştirme platformu GelecektekiSen, DenizBank’ın yeni jenerasyon iştiraki NEOHUB iş birliğiyle genç yetenekleri bir ortaya getirdi. NFT’den Metaverse’e projesi olan yahut iş geliştiren 18-25 yaş ortası gençler , 4-5-6 Kasım tarihlerinde Web 3.0 Genç Teşebbüsçü Bootcamp’inde profesyonellerden eğitim alarak teşebbüslerini gerçeğe dönüştürme fırsatı buldu.

Teknolojik yetenek geliştirme platformu GelecektekiSen, DenizBank’ın yeni jenerasyon iştiraki NEOHUB iş birliğiyle, NFT’den Metaverse’e projesi olan yahut iş geliştiren 18-25 yaş ortası gençlere, 4-5-6 Kasım’da online gerçekleşen Web 3.0 Genç Teşebbüsçü Bootcamp’inde profesyonellerden eğitim alma ve teşebbüslerini gerçeğe dönüştürme fırsatı sundu.

Geleceğin teknoloji kültürü yeteneklerini geliştiriyor

Yeni jenerasyon işlere yeni yetenek yetiştirip var olan yetenekleri güçlendiren bir platform olan GelecektekiSen, gençleri Web 3.0 için hazırlıyor. GelecektekiSen, birebir vakitte küresel iş ortakları ve teknoloji partnerleriyle kurumların genç yetenek ve kurumsal yetenek havuzlarını güçlendirmeye de devam ediyor.

GelecektekiSen, Ağustos ayında Web 3.0 Genç Yetenek Programı’nı hayata geçirmişti. GelecektekiSen’in iş hayatının potansiyel yeteneklerinin niteliklerini artırmaya odaklandığı genç yetenek kolu TalentsForFuture çatısı altında hayata geçen programda, üniversite 3 ve 4. sınıf öğrencileri Web 3.0 Platform Stratejisi olarak yetişerek iş hayatına hazırlanırken, lise kümeleri da Web 3.0 işleri ile ilgili farkındalıklarını artırdıkları sınıfta bir ortaya gelmişti.

Bootcamp’in açılışında genç yeteneklerle bir ortaya gelen GelecektekiSen Kurucusu İnci Abay Cansabuncu, teknoloji kültüründe iş hayatına atılmaya hazırlanan yeteneklerin Web 3.0 dünyası bileşenlerine hakimiyetinin kıymetine dikkat çekti ve genç yeteneklerin teknolojik marifetlerinin de daima güncellenmesi gerektiğine vurgu yaptı. Cansabuncu, “İş hayatı daimi bir sürüm yenileme döngüsündeyken, genç ve kurumsal yeteneklerimizin de iş yapma ve proje geliştirme kabiliyetlerine şimdiki yatırım yapabilecekleri tecrübe alanları yaratıyoruz. Web 3.0 stratejilerinden, teknolojilerine, ideoloji ve sosyolojik perspektifinden, yeni iktisat anlayışına bütünsel eğitim veren okullarımızdan sonra, artık yeteneklerimizin proje geliştirme maharetleri için inkübasyon mutfağımızı da aktif hale getirdik” dedi.

GelecektekiSen İnkübasyon mutfağının iş ortaklarından biri olan NEOHUB ismine açılışta konuşan NEOHUB İnovasyon ve Girişimcilik Kısım Müdürü Gökhan Odyakmaz ise gelişimin asla bitmediğine vurgu yaparken, tüm gençleri durağan sürekliliğin karşısında olmaya davet etti. Odyakmaz konuşmasında; “Bir işi birebir formda çok yeterli yaparak muvaffakiyete ulaşabildiğimiz günler geride kaldı. Artık bir işi yalnızca düzgün yapmak kâfi değil. Tıpkı vakitte ne kadar farklı yaptığımız da kıymetli hale geldi. İşte tam bu sebeple, ister bir üniversite öğrencisi, ister deneyimli bir profesyonel olun yeni teknolojilere adaptasyon ve yeni yetkinlikler kazanmak hiç olmadığı kadar hayati ehemmiyet taşıyor.” Odyakmaz ayrıyeten WEB 3.0’ın bu adaptasyon sürecinin epey başında olduğuna ve bu alanda çalışmak isteyen herkes için gerçek bir büyüme potansiyeli barındırdığına, bu sebeple şimdiden çalışmaya başlayarak bu programa iştirak gösteren gençlerin muvaffakiyet bahtlarını katladıklarına da dikkat çekti.

Kuluçka programına alındılar

GelecektekiSen, 4-6 Kasım tarihleri ortasında Web 3.0 Genç Teşebbüsçü Bootcamp’inde genç girişimcileri, Web 3.0 profesyonelleri ile de buluşturdu. Web 3.0 dünyasına özel iş geliştirmeye özelleşmiş bir kürasyon olan programda eğitimlerini alan genç teşebbüsçüler, Bootcamp sırasında süratli iş geliştirirken, devamında da gereksinimlerine nazaran kuluçka ve hızlandırma programına alınacaklar. GelecektekiSen ekosisteminde Web 3.0 Start Up’ları ve profesyonellerinden de mentorluk alma fırsatı bulacaklar.

Söz konusu programda genç girişimcilere Web 3.0 teşebbüsleri hakkında iş planları, NFT ve Metaverse’te dikkat edilmesi gerekenler, oyun teknolojileri, toplumsal teknolojiler ve iş fikirlerinin teşebbüse nasıl dönüştürüleceği hususlarında eğitimler verildi. Programda küresel ölçekte ses getiren Web 3.0 teşebbüslerinden Bi Lira, Ying Yang Games, Atlas Space ve Coinox ile ve Web 3.0 dünyası hakkında stratejik bilgi ve tecrübe aktaran Colony İstanbul ve Future Experience üzere şirketler de gençlere tecrübelerini aktardı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı