Ezber bozan dizayncılar mükafatlarına kavuştu

İZMİR (İGFA) – Ege Mobilya Kağıt ve Orman Eserleri İhracatçıları Birliği’nin Ticaret Bakanlığı’nın dayanağıyla bu...

Ezber bozan dizayncılar mükafatlarına kavuştu

İZMİR (İGFA) – Ege Mobilya Kağıt ve Orman Eserleri İhracatçıları Birliği’nin Ticaret Bakanlığı’nın dayanağıyla bu sene “SMART FURNITURE” teması ile düzenlediği Ezber Bozan Tasarım Yarışı Final Gecesi’nde mükafatlar sahiplerini buldu.

Yarışmada 791 öğrenci, 203 profesyonel olmak üzere toplam 994 müracaat ortasından 8’i öğrenci 8’i de profesyonel olmak üzere toplam 16 adet proje ödül almaya hak kazandı.

Selçuk Üniversitesi 109 müracaatla yarışa en çok müracaat alınan üniversite oldu. Üniversite ismine Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı ve İç Mimarlık Kısım Lideri Prof. Dr. Rabia KÖSE DOĞAN’a en çok iştirak sağlayan üniversite mükafatı verildi.

Öğrenci kategorisinde birinci üçe giren tasarımcılara verilecek nakdi mükafatların yanı sıra Ticaret Bakanlığı’nın onayladığı sayıda finaliste Bakanlık takviyesiyle yurtdışındaki kıymetli tasarım okullarından birinde 2 yıl mühlet ile eğitim hakkı verilecek.

Geçen yıldan farklı olarak bu sene yeni mükafatlar de var; Ege Mobilya Kağıt ve Orman Eserleri İhracatçıları Birliği dereceye giren yarışmacılara staj ve iş imkanı konusunda da aracı olacak.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Lideri Jak Eskinazi, “Ege İhracatçı Birlikleri olarak 18 yıldır Türkiye’ye yüzlerce dizayncı kazandırdık. Ezber Bozan Tasarım Yarışımız ile bir arada EİB bünyesinde toplamda dört farklı kesimimizin tasarım müsabakası var. Ve bu bölümlerimiz, tasarım ekosistemi güçlü bir halde Türkiye ortalamasının çok üzerinde katma pahalı ihracat gerçekleştiriyor. Zira hepsi dizayna önemli yatırımlar yapıyor. Geçen sene Ezber Bozan Tasarım Yarışımıza rekor seviyedeki müracaat bu sene katlanmış durumda. İşte bu gerçek bir muvaffakiyettir.” dedi.