Geleceğe Hakikat Yöneticilik Gelişim Sertifika Programı Birinci Mezunlarını Verdi

Lojistik kesiminde güçlü bir milletlerarası uzmanlığa ve lokal bilgi birikime sahip; tecrübesiyle referans niteliği taşıyan...

Geleceğe Hakikat Yöneticilik Gelişim Sertifika Programı Birinci Mezunlarını Verdi

Lojistik kesiminde güçlü bir milletlerarası uzmanlığa ve lokal bilgi birikime sahip; tecrübesiyle referans niteliği taşıyan dünya başkanı CEVA Logistics Türkiye “Geleceğe Hakikat Yöneticilik Gelişim Programının” birincisini gerçekleştirdi.  Bahçeşehir Üniversitesi Daima Eğitim Merkezi (BAUSEM) iş birliği ile gerçekleşen, dokuz ay süren ve toplam 16 modülden oluşan program, 42 yönetici mezunuyla kapanış merasimini Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

CEVA Logistics Türkiye bünyesinde, dalın başkanlarını yetiştirme prensipleri doğrultusunda, insan odaklı bakış açısı geliştirmenin yanı sıra çalışanların yönetimsel yetkinliklerinin daha üst düzeye çıkarılması maksadıyla düzenlenen “Geleceğe Hakikat Yöneticilik Gelişim Sertifika Programı”, Bahçeşehir Üniversitesi’nin akademik takımından aldığı güçle, birey ve kurumların yetkinliklerini geliştirerek; yeni maharetler kazanabilecekleri, kaliteli, daima ve ulaşılabilir programlar sunan Bahçeşehir Üniversitesi Daima Eğitim Merkezi’nin (BAUSEM) uzmanlığı ve bedelli eğitmen ağıyla bir ortaya gelerek tamamlandı. 

PROGRAM BEŞ ANA BAŞLIKTA YAPILANDIRILDI

Programa ait olarak CEVA Logistics Türkiye İnsan Kaynakları Kıdemli Lider Yardımcısı Nihan Usanmaz şunları söyledi: “Programı planlarken bir yöneticinin rolü nedir, nasıl olmalıdır; bir yöneticinin tertibin toplamı ile etkileşimi nedir, nasıl olmalıdır? sorularına karşılık aramaya çalıştık. Bu programı 5 ana yetkinlik kümesi üzerine inşa ettik: etkileşim, iş birliği, muvaffakiyet, liderlik ve öz idare. Modüllerin aslında birbirleriyle olan yakın etkileşiminin en büyük sebebi budur. Programın içeriğini klasik yöneticilik marifetleri ve yetkinliklerinin yanı sıra inovasyon, teknoloji trendleri, bilişim idaresi üzere şimdiki bahisler üzerine kurgulamak istedik. Bu programda, en güzelini ve en hoşunu yakaladığımızı gördük. 9 aylık uzun bir programı tamamlayan tüm iştirakçilerimize çaba, sabır ve dirayetleri için çok teşekkür ediyorum.” 

YÖNETİCİLERİN YETKİNLİKLERİNİ GELİŞTİRECEK FORMDA DÜZENLENDİ

Sektörde tecrübeli eğitmenlerin iştirakiyle gerçekleşen program: Bireyi Anlamak / Şahsî Liderlik, Esnek ve Uzaktan Çalışmada Kendi Kendini Yönetme ve Motivasyon, Büyük Resmi Görmek ve Stratejik İdare, Hayat Serüveninde İş ve Özel Hayat İstikrarı, Önderler İçin Transaksiyonel Tahlil ile Münasebet İdaresi, Değişim İdaresi ve Krizi Fırsata Çevirmek, Başkan Kadro Stratejileri, Karar Verme Teknikleri, İktisadın Kodları, Kurum Kültürü, Kurumsallaşma ve “Tercih Edilen” Marka Oluşturmak, Önderler İçin Faal İrtibat ve Küresel Vizyon Yaratmak, Dijital Dönüşüm, Teknolojik Trendler ve İnovasyon, Müşteri Tecrübesi İdaresi, Fasilitasyon ve Analitik Düşünme Mahareti olmak üzere toplam 16 modülden oluştu ve dokuz aylık bir müddette tamamlandı.

BAUSEM, KALİTELİ VE ULAŞILABİLİR PROGRAMLAR SUNUYOR

BAUSEM’in, gelişen ve değişen dünya şartlarında, birey ve kurumların yetkinliklerini geliştirerek; yeni yetenekler edinebilecekleri, kaliteli, daima ve ulaşılabilir programları tüm ilgililerin hizmetine sunduğunu tabir eden BAUSEM Yöneticisi Dr. Öğretim Üyesi Fatma Elif Çetin kelamlarına şöyle devam etti: “Sürekli Eğitim Merkezi olarak biz de bu büyük aile içinde 18 yıldır faaliyetlerimize devam ediyoruz. Ömür uzunluğu eğitimle ilgili literatüre baktığımızda; en az derece kadar değerli, büsbütün uygulama yüklü, yaş, yer ve vakit kısıtlamaları olmaksızın dijital platformlarla desteklenmiş esnek yapıdaki müfredatlara sahip sertifika programlarının çok daha fonksiyonel, emele uygun, gerektiğinde dereceyle entegre basamaklar olduğunu biliyor ve tüm çalışmalarımızı buna nazaran yapılandırıyoruz. Değişimle birlikte; kesimin kendini yeni iş modellerine adapte etmesi ihtiyacı ise yalnızca fiziki yatırımlarla atılabilecek bir adım değil. Burada; eğitimli işgücü muhtaçlığı birebir oranda yükseliyor ve daha da ehemmiyet kazanıyor. Dala bu tarafta de öncülük eden, genç lakin varlıklı ve esaslı bir geçmişe sahip olan CEVA Logistics hem çalışanına hem de dala katkı sağlıyor.”

YENİLENMEK VE GÜNCELLENMEK KESİMİN GEREKSİNİMLERİNE KARŞILIK VERECEK

Kapanış merasiminde, süreci muvaffakiyetle tamamlayan iştirakçiler sertifikalarını CEVA Logistics Genel Müdürü Fuat Adoran ve İnsan Kaynakları Kıdemli Lider Yardımcısı Nihan Usanmaz‘dan alırken Fuat Adoran, “Öncelikle BAUSEM’e, pahalı yöneticilerime, eğitmenlere ve İnsan Kaynakları Kıdemli Lider Yardımcısı Nihan Usanmaz’a ve grubuna, değişimi takip ettikleri ve kendimizi güncelleyeceğimiz programın gerçeklemesindeki tüm çabaları için teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgili iştirakçilerimiz, bu program içerisinde elde ettiğiniz kıymetli bilgileri sırt çantalarınıza koyacağınıza ve gereksiniminiz olduğunda ileride kullanacağınıza eminim. Hem katılımınız hem de mezuniyetiniz için sizleri tekrar tebrik ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı