Gazipaşa’da Dünya Süt Günü etkinliği düzenlendi

Antalya’nın Gazipaşa İlçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ” Dünya Süt Günü” aktiflikleri çerçevesinde...

Gazipaşa’da Dünya Süt Günü etkinliği düzenlendi

Antalya’nın Gazipaşa İlçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ” Dünya Süt Günü” aktiflikleri çerçevesinde ilkokul öğrencilerine süt dağıtıldı.

Dünya Süt Günü” nedeniyle Gazipaşa İlçe Tarım ve Orman müdürlüğü tarafından Kahyalar ilkokulunda bir aktiflik düzenlendi. ‘Süt Günü’ etkinliğinde öğrencilere süt tüketimi hakkında bilgiler verilerek, süt tüketimlerini artırmak için süt dağıtımı yapıldı.

“Her yaşta beşere süt içme alışkanlığının kazandırılması ve sağlıklı kuşaklar yetiştirebilmemiz için bilhassa geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza süt içme alışkanlığı kazandırmalıyız ” diyen İlçe Tarım ve Orman müdürü Nazan Durak, Birleşmiş Milletler Besin ve Tarım Örgütü (FAO)’nun almış olduğu karar ile 1 Haziran tarihinin tüm Dünya’da “Dünya Süt Günü” olarak kutlandığını belirtti.

Durak, sütün ehemmiyetini vurgulamak ve bu hususta farkındalık oluşturmak maksadıyla her yıl 1 Haziran Dünya Süt Gününde farklı ülkelerde çeşitli etkinlikler düzenlendiğini belirterek şunları söyledi. “Bugün tıpkı vakitte süt eserlerinin sağlıklı beslenme, besin üretimindeki yeri ile istihdama ve üretime olan katkısı hatırlatılıyor. Tabiatın “Beyaz gıdası” olan süt, başta gelişme çağındaki çocuklar olmak üzere, 7’den 70’e her bireyin bünyesi için gerekli olan tüm besinleri istikrarlı olarak içinde barındıran, vazgeçilmez tek besin unsurudur.”

Sütün değeri vurgulandıktan sonra Durak ve beraberindekiler tarafından Kahyalar ilkokulu öğrencilerine süt dağıtıldı. – ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sıhhat