Gaziantep OSB’de fabrikalar yeniden üretime başladı

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde (GAOSB) yer alan fabrikalar, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı takımlarının...

Gaziantep OSB’de fabrikalar yeniden üretime başladı

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde (GAOSB) yer alan fabrikalar, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı takımlarının “çalışılabileceği” tarafındaki raporunun akabinde, üretime yine başladı.

GAOSB’den yapılan açıklamada, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 vilayette tesirini gösteren 7,7 ve 7,6’lık sarsıntılar sonrası Gaziantepli sanayicilerin depremzedelerin yaralarını sarmaya başladığı belirtildi.

Fabrikalarının kapılarını açan sanayicilerin, çeşitli yerlerde barınan vatandaşlar için sıcak yemek üreterek dağıttığı aktarıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen GAOSB Lideri Cengiz Şimşek, yaşanan iki büyük sarsıntının akabinde bütün sanayicilerin birinci günden itibaren fabrikalarının kapılarını zelzeleden mağdur olan vatandaşlara açtığını bildirdi.

Vatandaşların temel gereksinimlerinin karşılanmasını sağladıklarını belirten Şimşek, “OSB’de bulunan bütün fabrikalarımız hasar almadan bu afetten çıkmış ve Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yetkilileri tarafından bütün fabrikalar denetlenmiş olup yetkililer tarafından Gaziantep OSB’deki bütün fabrikalarda çalışılabilir diye bir rapor verilmiştir.” sözlerini kullandı.

Şimşek, GAOSB’deki bütün fabrikaların güç ve öbür gereksinimlerinin karşılandığını aktararak, şunları kaydetti:

“Şu anda bütün fabrikalarımız çalışmaya ve üretmeye hazırdır. Birçok sanayi kuruluşumuz bugün prestijiyle tesislerini çalışır hale getirmiş ve üretime başlamıştır. Elbette biz endüstriciler bir yandan depremzedelerin yaralarını sarmaya çalışırken başka taraftan da önümüzdeki süreçte muhtaçlık duyulacak olan birçok eserin üretimini sağlamak ve ülkemizin ekonomik taraftan güçlenmesine katkı sağlamak zorundayız. Bugün GAOSB’de hiçbir üretim tesisinde bir dert bulunmamaktadır. Önümüzdeki süreçte bütün fabrikalarımız üretime başlayacak ve öncelikle iç piyasada muhtaçlık duyulan eserlerin üretimini yaparak bu acı sürecin kısa bir müddet içerisinde sonlandırılması istikametinde çalışmalarını sürdürecektir.”

Şimşek, sarsıntıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.