Galatasaray’dan depremzedeler için konaklama projesi

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 vilayette tesirli olan zelzele felaketi sonrasında Galatasaray idaresi, depremzedeler...

Galatasaray’dan depremzedeler için konaklama projesi

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 vilayette tesirli olan zelzele felaketi sonrasında Galatasaray idaresi, depremzedeler için Beyoğlu’ndaki Hasnun Galip binasının açılacağını açıkladı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki zelzelelerin akabinde Galatasaray’da yardım çalışmaları devam ediyor. Galatasaray Lideri Dursun Özbek ve Galatasaray Lider Vekili Erden Timur’un da yakından takip ettiği yardımların akabinde sarı-kırmızılı idare, depremzedeler için yeni bir konaklama alanı yapılacağını duyurdu. Sarı-kırmızılı grup, Beyoğlu’ndaki Hasnun Galip binasını depremzedelerin konaklama muhtaçlığı kapsamında kullanıma açacak.

DURSUN ÖZBEK: ACİL BİR BİÇİMDE BARINMA YERİ YAPMAMIZ GEREKSİNİMİ DOĞDUGalatasaray Lideri Dursun Özbek bahisle ilgili yaptığı açıklamada, “Memleketimizin yaşadığı bu büyük felaketin sonucunda bölge beşerinin barınma sorunu ortaya çıktı. Bizim de okulumuzda okuyan talebelerimizin bölgede aileleri var. Onlar da buraya gelecekler. Onlar için acil bir formda barınma yeri yapmamız gereksinimi doğdu. Ben de sevgili Fatih Demircan’dan rica ettim. O da artık takımını getirdi” diye konuştu.”GALATASARAY OLARAK ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”Galatasaray olarak ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Dursun Özbek, “Süratle harekete geçtik. Allah bir daha bizi bu türlü bir durumla karşı karşıya bırakmasın inşallah. Galatasaray olarak elimizden geleni yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Çarşamba günü aileleri konaklatacak halde hazırlanıyoruz. Boyasını, badanasını ve tesisatlarını yaptık inşallah bir daha bu türlü bir şey yaşamayız” halinde konuştu.FATİH DEMİRCAN: TOPLUMSAL ÖMÜR ALANI YAPIYORUZ

Depremzedeler için yeni yapılacak konaklama yerleri hakkında bilgiler veren Galatasaray Sportif AŞ İdare Konseyi Üyesi Fatih Demircan, “Bu katta sekiz odamız var. Aşağıda da üç odamız var. Bir de fuaye alanı yani toplumsal ömür alanı yapıyoruz. Bir üst katımızda da yaklaşık 20 aileyi konaklatabilecek alanımız olacak” dedi.