Anadolu Mobilya Fuarı ‘Çiçek’ açtı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Memleketler arası Fuar Alanında gerçekleşen açılış programına...

Anadolu Mobilya Fuarı ‘Çiçek’ açtı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Memleketler arası Fuar Alanında gerçekleşen açılış programına Vali Çiçek’in yanı sıra, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya, Vali Yardımcıları Abdullah Kalkan ve Mehmet Sadık Tunç, Oda Liderleri, Vilayet Protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Açılış programında konuşan Vali Çiçek, Kayseri’nin geniş orman alanlarına sahip olmamasına karşın Mobilya üretiminde ve ihracatta Türkiye’nin birinci sırasında olduğunu belirterek, “Kayseri Anadolu coğrafyasının iç kısmında ve bu bölgenin karakteristik iklimi nedeniyle geniş orman alanlarına sahip değil lakin bakıyorsunuz mobilya üretimi ve ihracatında birinci sıralarda.

Hani adeta bozkırın ortasında açan özel bir çiçek misali, ticarette ve turizmde elde ettiği ve daha fazlasına da erişeceği başarılarla içinde yaşayanını, ziyarete gelenini kendine hayran bıraktıracak kadar özel bir kent.

Fakat Kayseri’nin tahminen birinci başta dez avantaj üzere görünen denizin olmaması, ormanın olmaması üzere durumlarını avantaja çeviren çok değerli bir cevheri var! Huzurun kenti Kayseri’mizin, her şartta şikâyet etmeden, yorulmadan çalışan ve üreten, yüreği ise vatan ve millete hizmet aşkı ile çarpan insanları, iş adamları var.” dedi.