Finale gelip günlük 285 Euro harcayacaklar

  Önceki finallerdeki harcamalara bakılarak yapılan tahlile nazaran, finalin hafta sonu İstanbul’a yaklaşık getirisi 75...

Finale gelip günlük 285 Euro harcayacaklar

 

Önceki finallerdeki harcamalara bakılarak yapılan tahlile nazaran, finalin hafta sonu İstanbul’a yaklaşık getirisi 75 milyon ’ya ulaşacak. Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Avşar Gürdal, “Maç İstanbul’daki turist harcamalarında yaklaşık yüzde 48’lik artış sağlayacak. Taraftarlar günlük yaklaşık 285 Euro harcayacak. En fazla katkı konaklama, giysi ve yeme-içme dalında olacak. Ayrıyeten son üç finale baktık. Bu finallere giden taraftarların yüzde 47’si karşılaşmanın yapıldığı kentin dışına çıkıp ülkeyi gezmiş” dedi. Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı ve Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Murat Davet Süzer ise, “Derbi günlerinde ekiplerin mağazalarda, 3.5 kat daha fazla alışveriş yaptıklarını görüyoruz. Ortalama bir taraftar kartın toplam restoran harcaması derbi gününde yüzde 23 artıyor” diye konuştu.

KAZANAN GİYSİ KESİMİ OLABİLİR

Mastercard’ın tahliline nazaran final haftalarında turistler bir evvelki haftaya nazaran yüzde 54 daha fazla harcıyor. İngilizler İtalyanlara nazaran yüzde 35 daha çok harcama yapıyor. En fazla harcamanın giyside olması beklenirken onu konaklama, yeme-içme ve sıhhat dalı takip edecek.

FİGO: ŞAHANE BİR FİNAL OLACAK

Mastercard marka elçisi Portekizli eski ulusal futbolcu Luis FİGO da basın mensuplarıyla bir ortaya geldi. Inter’i destekleyeceğini söyleyen Figo, “İstanbul futbol için çok tutkulu bir kent. Şampiyonlar Ligi finalleri her vakit unutulmaz olmuştur. Eminim ki İstanbul’da kusursuz bir atmosfer olacak” dedi.