Fenomen öğretmen İhsan Kartoğlu’nu çileden çıkaran olay: Yazıktır, günahtır, ahlaksızlıktır

Öğrencileriyle çektiği renkli görüntüleri toplumsal medyada paylaşarak isminden kelam ettiren ve kısa müddette yüzbinlerce takipçiye...

Fenomen öğretmen İhsan Kartoğlu’nu çileden çıkaran olay: Yazıktır, günahtır, ahlaksızlıktır

Öğrencileriyle çektiği renkli görüntüleri toplumsal medyada paylaşarak isminden kelam ettiren ve kısa müddette yüzbinlerce takipçiye ulaşan İhsan Kartoğlu, bu kere farklı bir mevzu ile gündeme geldi.

“YAZIKTIR, GÜNAHTIR, AHLAKSIZLIKTIR”

Kars‘ın Arpaçay ilçesine bağlı bir köy okulunda misyon yapan Kartoğlu, daha evvel hiç kullanmadığı kalemin tekraren ucunu açmasına karşın daima kırılmasına isyan etti. Mevzuyla ilgili toplumsal medya hesabından bir paylaşım yapan Kartoğlu, “Kalemi hiç kullanmadım. Açtım kırıldı, açtım kırıldı. Yazıktır, günahtır, ahlaksızlıktır. Bir değil, iki değil. Hangi marka olursa olsun son yıllarda durum bu. Milletin, çoluğun çocuğun üç-beş kuruşuna göz dikmişler” sözlerine yer verdi.

“YAZIKLAR OLSUN”

Açıklamasının devamında büyük bir özveriyle yaptığı öğretmenlik mesleğine değinen Kartoğlu, şöyle devam etti: “Öğretmenlik yapıyorsam ileride benim öğrencilerim bu türlü ahlaksız satıcı olmasın diye yapıyorum. Yazıklar olsun.”

İşte İhsan Kartoğlu’nun o paylaşımı;

UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNDE TAKDİR TOPLAMIŞTI

İhsan Kartoğlu, uzaktan eğitim sürecinde meskeninde interneti olmayan öğrencilerin derslerden geri kalmaması için büyük fedakarlık yaparak sırtında taşıdığı tahtasıyla ders vermişti.