Evcil hayvanlarınız Pronet Plus Akıllı Video ile güvende

Evcil hayvanlar ailemizin bir modülü ve onları inançta tutma talebi hepimiz için geçerli. Dostlarımıza inançlı...

Evcil hayvanlarınız Pronet Plus Akıllı Video ile güvende

Evcil hayvanlar ailemizin bir modülü ve onları inançta tutma talebi hepimiz için geçerli. Dostlarımıza inançlı alanlar yaratmak için yararlanabileceğiniz kolay tedbirler olsa da günümüzde konutlarımızı yahut iş yerlerimizi tam manasıyla korumak için başvurduğumuz akıllı güvenlik sistemleri dört ayaklı dostlarımızı inançta tutmak noktasında da bizi destekliyor.  Pronet Plus Akıllı Güvenlik Otomasyon Platformu’nun bir kesimi olan Akıllı Görüntü, evcil hayvanlarınızı 7/24 uzaktan canlı izlemenizi sağlıyor. Tehlikeli bölgeleri seçerek tanımlamanıza müsaade veriyor ve minik dostlarınızın o bölgelere giriş yaptığında size manzaralı bildirim iletiyor. Pronet alarm sisteminin evcil dostlarınızı algılamayan teknolojisi ise yanlış alarmları engelleyerek hem sizin hem de can yoldaşlarınız için inançlı olduğu kadar konforlu bir alan yaratıyor!

Son yıllarda, mesken sahipleri için evcil hayvanlarını ailelerinin çekirdek üyeleri olarak görmeleri daha yaygın hale geldi ve tıpkı konutlarımız ya da iş yerlerimiz üzere patili dostlarımızın güvenlik planlamasına dahil edilmesi gereği öne çıktı. Artan sayıda çalışan yetişkin, işteyken evcil hayvanlarını uzun müddet terk etme konusunda kendilerini makûs hissediyor. Artık daha fazla insan gün boyunca dostlarını denetim etmenin yollarını arıyor. Dünyada bu tip gereksinimleri da gözeterek üretilen akıllı güvenlik teknolojileri ise sadece konutlarımızın güvenliğini sağlamayı değil, çoklu kabiliyetlerinin uzantısı olarak evcil hayvanlarınızı gün boyunca denetim etmemizi de mümkün hale getiriyor. Ülkemizin önder güvenlik şirketi Pronet’in Türkiye’de bir birinci olarak geliştirdiği Pronet Plus Akıllı Güvenlik Otomasyon Platformu’nun  parçası olan Akıllı Görüntü;, minik dostlarınızı 7/24 canlı olarak dilediğinizin yerden izlemenizi sağlıyor. Sistem, dostlarınız evvelden belirlediğiniz seçili alanlara girdiğinde cep telefonunuza gelen görüntü kliple size haber veriyor. Pronet alarm sisteminin evcil dostlarınızı algılamayan teknolojisi ise yanlış alarmları engelleyerek hem sizin hem de can yoldaşlarınız için inançlı olduğu kadar konforlu bir alan yaratıyor!

Evinizdeki gözünüz: Akıllı Video 

Peki bu teknoloji nasıl çalışıyor? Akıllı Video’nun sanal alan tanımlama özelliği ile meskeninizde kurallar oluşturulabiliyor; tehlikeli veya girilmesini istemediğiniz alanları tanımlayarak özel görüntü kayıtları alabiliyorsunuz. Evcil hayvanınız tehlike arz edebilecek olan ve sizin tarafınızdan özel olarak belirlenen sanal alana girdiğinde cep telefonununuza gelen manzaralı bildirim sayesinde durumdan anlık haberdar olmanızı sağlıyor. Örneğin konuttaki patili dostunuz taralı alandaki bir kabloyu ısırdığında ya da prizle tehlikeli bir biçimde oynadığında aldığınız bildirim sizi manzaralı olarak bilgilendiriyor. Birebir vakitte sistem, görüntü tahlil ile insan, hayvan yahut araç ayırt ederek gerekli olanları kaydedebiliyor. Bu özellik sayesinde, örneğin, kapının önünde hırsızlık üzere insan kaynaklı riskli bir hareket olduğunda kaydedilen klipler bildirim olarak tekrar cep telefonunuza geliyor ve evcil hayvanınızın ziyan görme riskinin önüne geçiliyor. 

Ayrıca Akıllı Görüntü, size evlerinizde ya da iş yerlerinde denetim altına almak istediğiniz tüm alanları  7/24 canlı olarak izleme ayrıcalığı tanıyor. Akıllı Video’nun canlı görüntü izleme özelliği sayesinde konutta bulunan evcil hayvanlarınızı ne vakit isterseniz cep telefonundan görebiliyorsunuz. Hareketle tetiklenen kamera sayesinde herhangi bir olay anında alarm sistemi devreye giriyor, Pronet Alarm Haber Alma Merkezi ortama 10 saniye içerisinde size ulaşıyor ve Akıllı Görüntü ile bildirim olarak gönderilen 60 saniyelik görüntüler, alarmın neden faal hale geldiğini denetim etmenizi sağlıyor.  

Elbette evcil hayvan güvenliği uzaktan denetimle sonlu değil. Elektronik güvenlik sistemleri sayesinde yangın, gaz kaçağı, su baskını üzere durumlara da en süratli biçimde müdahale ediliyor. Pronet Alarm Haber Alma Merkezi’nin 365 gün sağladığı kesintisiz hizmet, profesyonel takım ve teknolojik altyapı bu tip acil gelişmelerde tam kapsamlı müdafaa salıyor. Rastgele bir tehlike anında Alarm Haber Alma Merkezi tarafından ortalama 10 saniye üzere kısa bir mühlet içinde aranıyorsunuz. Tarafından iletilen acil durumlara ve tüm davetlere da anında karşılık veren Alarm Haber Alma Merkezi, süreci son derece profesyonel bir halde yürütüyor. Böylelikle siz orada olmasanız dahi meskeniniz ve içerideki canlı dostlarınız 7/24 korunurken, gözünüz artta kalmıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı