Riot Games, Türkiye’deki 10.Yaşını Kutluyor

Dünyanın en büyük oyun ve cümbüş şirketlerinden Riot Games’in Türkiye ofisi, ülkemizdeki 10.yaşını kutluyor. 2012...

Riot Games, Türkiye’deki 10.Yaşını Kutluyor

Dünyanın en büyük oyun ve cümbüş şirketlerinden Riot Games’in Türkiye ofisi, ülkemizdeki 10.yaşını kutluyor. 2012 yılında tek bir oyunla başlayan seyahat, bugün milyonlarca oyuncu eşliğinde 5 farklı oyun, büyüyen bir espor ekosistemi ve cümbüş dünyasından farklı içeriklerle yoluna devam ediyor.

Türkiye’deki dijital oyunlar ekosisteminin en büyük temsilcisi olan Riot Games, ülkemizdeki 10.yaşını oyuncularla birlikte kutluyor. 2012 yılında, şirketin birinci oyunu League of Legends’la ülkemizde başladığı macera, bugün büsbütün yerelleştirilmiş 5 yeni oyun, müzik albümleri, çizgi romanlar, moda ve medya iş birlikleriyle devam ediyor.

Ülkemize özel fiyatlandırma, Türkçe lisan takviyesi, özel turnuvalar, birinci profesyonel espor liginin oluşturulması üzere adımlarla oyuncuların tam 10 yıldır yanında olan Riot Games, yeni yaşını oyuncu etkinlikleriyle kutluyor. Bu kapsamda ödüllü topluluk turnuvaları, şenlikler, oyun için özel içerikler ve toplumsal medya müsabakaları üzere etkinlikler sürat kesmeden devam ediyor.

“TÜRKİYE’DEKİ OYUNCU MACERASINI ANLATAN 10 YIL”

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Erdinç İyikul, Türkiye ofisinin 10 yılının aslında ülkemiz oyun geçmişini de özetleyen bir süreç olduğunu vurguladığı konuşmasında, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Riot Games Türkiye ofisinin 10 yılı geride bırakması, bizim için çok heyecan ve gurur verici. Aslında bu 10 yıl, Türkiye’deki oyun macerasını da anlatan bir süreç. Riot Games olarak Türkiye’ye birinci geldiğimizde oyuna ve oyunculara verilen pahası, yaptığımız yatırımlar ve etkinliklerle bugün farklı bir noktaya taşıdık. Bugüne kadar oyun ve oyuncular için pek çok şeyin gelişmesine öncülük ettik ve oyuncu tecrübesini en kıymetli önceliğimiz olarak belirledik. Seyahate başladığımız 2012 yılında elimizde League of Legends olarak bir tane eserimiz vardı. Bugün ise büsbütün yerelleştirdiğimiz 5 farklı oyun, kocaman bir espor ekosistemi, çizgi romanlar, müzik albümleri, animasyonlar ve izlenme rekoru kıran bir Netflix dizimiz var. Türkiye’ye baktığımızda, oyuncularımızla dopdolu bir 10 sene geçirdiğimizi görüyoruz. Oyuncuların bize ayırdığı vakti, onlara en eğlenceli ve manalı formda geri vermeye çaba ettik. Sunucu yatırımlarından üniversite iş birliklerine, yerelleştirme çalışmalarından birinci profesyonel espor liginin oluşturulmasına kadar farklı noktalarda ihtilal niteliğinde adımlar attık. Böylesine büyük bir ekosistemin inşaasında öncü rol oynamak gurur verici. Bu 10 yıla dönüp baktığım vakit oyuncularımızla bir arada çok heyecan dolu, bizi büyüten, her anından keyif aldığımız bir seyahat oldu diyebilirim. 10 senede bizimle olan herkese çok teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı