Ersin Tatar KOGİAD heyetini kabul etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Aydın Burgul başkanlığındaki Kocaeli Teşebbüsçü İş Adamları Derneği...

Ersin Tatar KOGİAD heyetini kabul etti

ersin tatar kogiad heyetini kabul etti 1675628388 299

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Aydın Burgul başkanlığındaki Kocaeli Teşebbüsçü İş Adamları Derneği (KOGİAD) heyetini kabul etti.

Özden Demirci -7.GÜN HABER- İGF – KOCAELİ
Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Tatar kabulde yaptığı konuşmada başarılı iş insanlarını KKTC’de görmekten ötürü memnunluk duyduğunu belirterek Türkiye’nin her bölgesinden bu türlü ziyaretlerin olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

KKTC’nin Türk dünyasının bir temsilcisi ve bir Türk devleti olarak her geçen gün daha da güçlendiğinin altını çizen Tatar, Kıbrıs’ta 60 yıldır bir antlaşmaya varılamadığını ve Kıbrıs Türk halkının başka bir halk olarak geleceğini tayin etme hakkına sahip olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye’nin garantörlüğünün devamının ve Türk askerinin adadaki caydırıcı güç olarak varlığının değerine işaret ederek Türkiye ile kadim ve güçlü bağların daha da pekişmesinin ve iş birliğinin artmasının çabalarına kıymetli dayanak verdiğini söyledi.

kuzey kibris turk cumhuriyeti cumhurbaskani ersin tatar kogiad heyetini kabul etti 1675628368 887

BURGUL: “HEDEF, KKTC’NİN MİLLETLERARASI OLARAK TANINMASI”

Kocaeli Teşebbüsçü İş Adamları Derneği (KOGİAD) Lideri Aydın Burgul da, KKTC’de bulunmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti tabir ederek maksadın, KKTC’nin memleketler arası olarak tanınması olduğunu söyledi ve bu yolda verilen çabayı desteklediklerini belirtti.