En Düzgün Patronlar Listesi’nde yer almak, mükemmel işyeri olmak demek

2023 yılı birinci çeyreğinde açıklanacak Great Place to Work® Türkiye’nin En Âlâ İşverenleri 2023 Listesi’nde,...

En Düzgün Patronlar Listesi’nde yer almak, mükemmel işyeri olmak demek

2023 yılı birinci çeyreğinde açıklanacak Great Place to Work® Türkiye’nin En Âlâ İşverenleri 2023 Listesi’nde, “Herkes İçin Olağanüstü İşyeri” olan tertiplerin, çalışanlarına sundukları müspet çalışan tecrübesi tescillenmiş olacak.

Gerçekleştirdiği çalışan tecrübesi anketi ile 100 milyondan fazla çalışanın geri bildiriminden bilgiler elde eden Great Place to Work®, Türkiye’nin En Âlâ İşverenleri 2023 Listesi için geri sayımı başlattı. 31 Aralık 2022 tarihine kadar Great Place to Work® Sertifikası alan tertipler, 2023 birinci çeyreğinde açıklanacak listede yer alacaklar.

Great Place To Work® Sertifika sürecine katılan tertipler, çalışanların işyerlerindeki mevcut tecrübesine odaklanan Trust Index çalışan tecrübesi anketi ve Culture Audit for All metodolojisine dayanan ölçümleme çalışmalarından geçiyor. Buradaki bilgiler bir yandan raporlanarak tertibin önderleri ve yöneticileri için yol haritası oluştururken ayrıyeten tertibin çalışan tecrübesi açısından farklı boyutlarda fotoğrafı da çekilmiş oluyor. Great Place to Work®’ün 30 yılı aşkın deneyimine nazaran bir patronu MÜKEMMEL yapan şey İTİMAT. İtimat ise işyerindeki güvenilirlik, hürmet ve hakkaniyet boyutları çerçevesinde çalışanlar ile yöneticiler ortasındaki bağ; gurur boyutu açısından çalışanlar ile yaptıkları iş ortasındaki bağ; kadro ruhu boyutu da, birlikte çalışılan grup arkadaşları ile ilginin düzeyi ile tespit ediliyor. Great Place to Work® En Uygun İşverenleri Listesi’nde yer alan tertipler, çalışanın potansiyelini ortaya çıkarmada, finansal performansta ve tertibin sürdürülebilir geleceğinin garanti altına alınmasında rakiplerine nazaran kıymetli avantaj elde ediyor.

Eyüp Toprak: “Temelinde itimat olan geleceği birlikte inşa edeceğiz!”

İş dünyasında yaşanan dönüşümle çalışanların ve tertiplerin birbirlerine olan bağlılık ve inancında değerli değişiklikler olduğunu belirten Great Place to Work® Türkiye CEO’su Eyüp Toprak, “Great Place to Work®’e nazaran İTİMAT, insan için hala en kıymetli ve vaz geçilmez kavram ve tecrübe. İster toplumsal hayat isterse de işyerinde yaşanan tecrübeler olsun, memnunluk ve iyiliğin temelinde inanç kavramı yatıyor. Bu temel kavram etrafına inşa edeceğimiz tüm yapılar, sürdürülebilir bir geleceği garanti edecek.”

“Türkiye’nin En Güzel İşverenleri Listesi bize, fark yaratan çalışan tecrübesine sahip tertipleri gösteriyor. 2022 listesindeki tertiplerle başkalarını kıyasladığımızda, Trust Index™’in beş boyutunda ortalarında yaklaşık yüzde 20’lik puan farkı olduğunu gördük ki bu da çalışanlara olan genel yaklaşımı net bir halde ortaya koydu” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı