Schneider Electric İş İştirakiyle Türkiye’den İlham Veren Bir Muvaffakiyet Öyküsü: IDA Proses

Schneider Electric tahlilleriyle 17 yılı aşkın müddettir Türkiye’de pek çok büyük boyutta şirkete sistem entegratörü...

Schneider Electric İş İştirakiyle Türkiye’den İlham Veren Bir Muvaffakiyet Öyküsü: IDA Proses
  • Schneider Electric tahlilleriyle 17 yılı aşkın müddettir Türkiye’de pek çok büyük boyutta şirkete sistem entegratörü olarak hizmet veren IDA Proses, yeni muvaffakiyet kıssaları yazmaya devam ediyor.

Enerji idaresi ve otomasyonunun dijital dönüşümü alanında dünya başkanı olan Schneider Electric, Türkiye’de en yakın çalıştığı iş ortaklarından IDA Proses ile hayata geçirdiği muvaffakiyet öyküsüyle pek çok şirkete ilham veriyor. Dünyanın önde gelen pek çok firmasına sertifikalı sistem entegratörü olarak hizmet veren IDA, müşterilerinin otomasyon muhtaçlıklarını tüm taraflarıyla ile ele alıyor ve en uygun tahlilleri, en gerçek teknolojilerle birlikte sunuyor.

Endüstriyel Otomasyon tarafında Schneider Electric’e ilişkin ProLeit ve AVEVA yazılım tahlillerinin sistem entegratörü olarak çalışan IDA Proses’in proses denetim tahlilleri, tesisleri çevrimiçi ve verimli tutmakta son derece başarılı. 20 yılı aşkın deneyimi ile kritik proses denetimi, proses enstrümanları, endüstriyel bilgi idaresi ve OT/IoT siber güvenliği bahislerinde faaliyet göstermekte olan IDA Proses’in ana hizmet alanları ortasında Endüstriyel Otomasyon, Endüstriyel Bilgi İdaresi, Endüstriyel Siber Güvenlik ve Proses Saha Enstrümanları öne çıkıyor.

Schneider Electric’le 17 yıla yayılan birliktelik
Invensys Group Türkiye temsilcisi olarak 2005-2014 ortasında Schneider Electric’in Foxboro, Triconex ve Wonderware markaları ile çalışan IDA, 2014’ten bu yana Schneider Electric Industry Alliance Partner, Process Automation Partner, Process Instrumentation Partner olmasının yanı sıra Aveva APM, AIMS System ve ProLeit System entegratörü olarak faaliyetlerine devam ediyor.

IDA’nın Schenider Electric tahlilleriyle hayata geçirilecek en büyük projelerinden biri olan, SASA Polyester Sanayi A.Ş.’nin PTA Yatırımı Projesi tamamlanınca bu kapsamında sunulan EcoStruxure mimarisi tahlilleriyle, dizayndan üretim ve dağıtım basamaklarına kadar tüm süreçlerin başarılı ve verimli bir biçimde yönetilmesine imkan sağlanmış olacak..

“Her proje bir seyahat ve Schneider Electric de yol arkadaşımız”

Schneider Electric’in projelerine getirdiği yenilik ve yararlar üzerine görüşünü bildiren IDA Proses Genel Müdürü Niyazi Ağaçdiken şunları söyledi: “Bir endüstriyel tesisin dizaynından başlayıp, operasyonu ve sonrasında performans iyileştirmeleri için tam tahliller sağlayabilen Schneider Electric entegre yazılım ve donanımları sayesinde müşterilerimize uçtan uca tahliller sunabiliyoruz. Pazarda uzun yıllar içerisinde kendini kanıtlamış markaların tıpkı çatı altında ve en kıymetlisi entegre edilmiş tahliller olarak sunulabilmesi değerli tercih sebebi. Bu manada da Schneider Electric ile eskiye dayanan sıkı iş iştirakimize büyük değer veriyoruz.”

Ana faaliyet alanlarının endüstriyel otomasyon olduğunu tabir eden Niyazi Ağaçdiken, “Başladığımız her projeyi, müşterimizle uzun soluklu bir dijitalleşme seyahatinin başlangıcı olarak görüyoruz. Denetim sistemleri üzerine ileri düzey yazılımlar olarak isimlendirdiğimiz data toplama, data tahlili ve raporlama, ERP entegrasyonları, LMS, MES, APC (Advanced Process Control), APM (Performance Management), AIMS (Information Management), siber güvenlik yazılımları ile müşterilerimize dijitalleşme seyahatlerinde tahliller sunuyoruz. Bu seyahatteki en değerli yol arkadaşımız olarak da Schneider Electric’i görmekten büyük gurur ve memnunluk duyuyoruz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

The post Schneider Electric İş İştirakiyle Türkiye’den İlham Veren Bir Muvaffakiyet Öyküsü: IDA Proses first appeared on Csa Haber.