Karsan 2023’te İtalya’da liderliği hedefliyor

Son olarak Küresel Brand Awards 2022’de, ‘Avrupa’nın En Yenilikçi Ticari Araç Markası’ unvanıyla ödüllendirilen Karsan,...

Karsan 2023’te İtalya’da liderliği hedefliyor

Son olarak Küresel Brand Awards 2022’de, ‘Avrupa’nın En Yenilikçi Ticari Araç Markası’ unvanıyla ödüllendirilen Karsan, İtalya’daki atağını devam ettiriyor.

İSTANBUL (İGFA) – 2021’de İtalya merkezli kamu alımları şirketi Consip ile 80 adet e-ATAK için çerçeve muahede imzalayan Karsan, bu muahede kapsamında artık de ülkenin en büyük operatörlerinden Start Romagna’nın birinci elektrikli araçları için sipariş aldı. 27 adet e-ATAK için Start Romagna’dan sipariş alan Karsan, bu manada elektrikli araç dönüşümünde tercih edilen marka pozisyonunu sürdürüyor.

Avrupa’da 2021 yılında elektrikli midibüs segmentinin önderi olduğunun altını çizen Karsan CEO’su Okan Baş, “Bu siparişle birlikte e-ATAK, şimdiden 2023 yılında da İtalya’da elektrikli midibüs segmentinin başkanı olacak görünüyor. İtalya pazarı elektrikli toplu taşıma dönüşümünde Avrupa’da kıymetli bir noktada yer alıyor. Karsan da bu dönüşümün en değerli oyuncularından birisi. Daha evvel aldığımız Consip ve TPER 18 metre e-ATA siparişlerinden sonra Start Romagna siparişi ile birlikte Karsan’ın gelecek sene İtalya’daki elektrikli araç parkı toplamda 150 adedi aşacak. Böylelikle bu pazardaki en güçlü markalardan biri olacağız” dedi.