KuCoin’den Web 3.0’a Özel Yenilik: KuCoin Wallet

Kripto para dünyasının önde gelen borsalarından KuCoin, yeni gözetimsiz cüzdan projesi KuCoin Wallet’ı duyurdu. Kullanıcılarının...

KuCoin’den Web 3.0’a Özel Yenilik: KuCoin Wallet

Kripto para dünyasının önde gelen borsalarından KuCoin, yeni gözetimsiz cüzdan projesi KuCoin Wallet’ı duyurdu. Kullanıcılarının tüm kripto para varlıklarını alıp satabilmesini ve saklamasını sağlayan KuCoin Wallet aynı zamanda NFT varlıkları da tek merkezde toplama imkanı sunuyor. Yeni ürünün özellikle güvenli alım satım ve saklama süreçlerinde destekleyici bir hizmet olması hedefleniyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olarak bilinen KuCoin, yeni “KuCoin Wallet”ı kullanıma sundu. Kullanıcıların Bitcoin, Ethereum, USDT, USDC, BNB ve benzeri yüzlerce kripto para ve tokeni saklayıp alım-satım yapabilecekleri KuCoin Cüzdan resmi olarak hizmete açıldı. Web 3.0 yolculuğunu derinleştirecek olan KuCoin Cüzdan DeFi, NFT ve GameFi işlevlerle desteklenecek.

NFT yatırımcılarına da hitap edecek olan KuCoin Wallet, NFT varlıkların da saklanmasına yardımcı olacak. Aynı zamanda yakın zamanda faaliyete başlayacak olan NFT pazarlarından Windvane ile entegre edilecek olan KuCoin Wallet beraberinde NFT odaklı yeni özellikler sunuyor.

Kripto para cüzdanlarının en önemli noktasını güvenlik oluşturuyor. Bu kapsamda kripto para güvenliği alanındaki deneyimli şirketlerden Hacken, yeni projenin güvenlik sürecini yönetecek. Kullanıcılar kendilerine özel anahtarlar sayesinde varlıkları üzerinde tam bir kontrol sağlama imkanı bulacak.

Web 3.0 Dünyasına Girmemiz Adına Yeni Bir Adım Oluşturduk

KuCoin CEO‘su Johnny Lyu, “Web3 ağına açılan kapı olarak kripto cüzdanları, kullanıcıların merkezi olmayan ekosisteme katılması için önemli bir gereklilik. Dijital varlıkları depolamak için yalnızca bir araç olmaktan çok daha fazlasını kapsıyor. KuCoin Wallet’ın resmi web lansmanı, KuCoin’in merkezi borsa hizmetlerinin ötesine geçmemizi sağlayacak. Bu kapsamda sektördeki alanımızı daha fazla genişletmek için merkeziyetsiz alanlara girme hedeflerimizi önemsiyoruz. KuCoin Wallet, bu önemli zamanda Web 3.0 alanına girme kararlılığımızı gösteren yeni bir adım niteliği taşıyor” dedi.

KuCoin Wallet Başkanı Jeff, “KuCoin her zaman tüm yatırımcı sınıflarının ihtiyaçlarına daha iyi çözümler sunmayı amaçlıyor. Bu çalışmalar kapsamında KuCoin Wallet’ın resmi olarak hizmete başlaması KuCoin’in Web 3.0’da yeni atılımlar yapması için yeni bir pencere oluşturdu” dedi.

KuCoin hakkında

Eylül 2017’de kurulan KuCoin, 700’den fazla kripto varlık için hizmet sunan küresel bir kripto para borsasıdır. Şu anda dünya çapında 207 ülkede 18 milyon kullanıcısına spot işlem, marjin işlemler, P2P fiat (itibari para) ticareti, vadeli işlemler, staking ve borç alma-verme imkânları sağlıyor. CoinMarketCap’e göre KuCoin şu anda en iyi 5 kripto borsasından biri. Ayrıca Forbes, KuCoin’i 2021’in En İyi Kripto Borsaları arasında gösterdi. 2022’de The Ascent, KuCoin’i meraklılar için En İyi Kripto Borsası ve Uygulaması olarak seçti.

KuCoin Wallet Hakkında

KuCoin Wallet KuCoin tarafından desteklenen güvenli ve kullanımı kolay bir kripto cüzdanıdır. KuCoin’in güvenlik uzmanlığı ve Hacken tarafından denetlenen lider güvenlik teknolojisi ile KuCoin Wallet, kullanıcıların varlıkları üzerinde tam kontrole sahip olduğu gözetimsiz bir cüzdandır. KuCoin Wallet, kullanıcılara varlıklarını yönetmenin en kolay yolunu sunar ve ayrıca kullanıcıların NFT koleksiyonlarını doğrudan cüzdanlarına almalarını, saklamalarını ve görüntülemelerini sağlar. KuCoin Wallet, tüm kripto severler için Web 3.0 dünyasına açılan bir kapıdır.