‘Dünya beş yıl içinde kökten farklı olacak’ diyen milyardere göre bu şirketlere para yatıran kazanır!

ABD’li milyarder Ray Dalio, ekonomik ve jeopolitik olumsuzluklar devam ederken yeni yatırımcıların çeşitlendirilmiş bir portföye...

‘Dünya beş yıl içinde kökten farklı olacak’ diyen milyardere göre bu şirketlere para yatıran kazanır!

dunya bes yil icinde kokten farkli olacak diyen milyardere gore bu sirketlere para yatiran kazanir

ABD’li milyarder Ray Dalio, ekonomik ve jeopolitik olumsuzluklar devam ederken yeni yatırımcıların çeşitlendirilmiş bir portföye sahip olması gerektiğini söyledi.

Dünyanın en büyük hedge fonlarından biri olan Bridgewater Associates’in kurucusu Dalio, “Çeşitlendirmeye sahip olmak isterim, çünkü bilmediklerim bildiklerimden çok daha büyük olacak” dedi.

“Eğer bunu nasıl iyi yapacağınızı biliyorsanız, çeşitlendirme, risklerinizi keskin bir şekilde azaltmadan da azaltabilir. Büyük aksaklıkların sonuçlarına dikkat edin, çünkü dünya beş yıl içinde kökten farklı olacak. Ve yıldan yıla kökten farklı olacak, “Geçen hafta Singapur’da Milken Enstitüsü Asya Zirvesi’nde anlattı. açıkladı.

Yapay zekanın evrimi hedge fon yöneticisinin de dikkatini çekti; Ancak Dalio, yatırımcıların bu yeni teknolojiyi yaratan şirketlerden ziyade bu yeni teknolojiyi benimseyen şirketlere para yatırmasını önerdiğini söyledi.

Bloomberg HT’ye göre; Dalio, “Sanki bir zaman tünelinden geçiyoruz” dedi. Farklı bir dünyada olacağız. Ve ayrılıkçılar bozulacak. Yeni teknolojiler yaratanları ayırmama gerek yok. “Gerçekten yeni teknolojileri en iyi şekilde kullananları seçmem gerekiyor” dedi.