Dikkat: Bu Hafta O 4 Altcoin Aniden Hareketlenebilir!

Kripto para piyasası geçtiğimiz birkaç ay içinde dayanak ve direnç düzeyleri ortasında gidip geldi. Bitcoin’in...

Dikkat: Bu Hafta O 4 Altcoin Aniden Hareketlenebilir!

Kripto para piyasası geçtiğimiz birkaç ay içinde dayanak ve direnç düzeyleri ortasında gidip geldi. Bitcoin’in artık daima olarak 20.000 doların üzerinde kalabileceği görülmekte. Lakin, piyasanın en büyük varlığı 30.000 doları geçmekte zorluk yaşadı.  Bununla birlikte, altcoin projeleri, son birkaç hafta içinde dengeli bir büyüme gösterdi. Pekala, bu hafta hangi altcoin’leri izlemek gerek? İşte analist Rahul Nambiampurath’ın listesi…

İzlenmesi gereken birinci altcoin: XRP (XRP)

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere XRP, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC)’nun kendilerine karşı açtığı dava ile tanınan büyük bir kripto para. Bununla birlikte, birkaç ay içinde kripto topluluğu Ripple’ın yasal savaşı kazanacağı konusunda optimist hale geldi. Bu nedenle token yükseldi. Geçtiğimiz hafta bu yükseliş yüzde 11’in üzerindeydi. Bu gelişme, eski SEC yöneticisi William Hinman’ın 2018 yılında yaptığı bir konuşmaya bağlanmakta.

dikkat bu hafta o 4 altcoin aniden hareketlenebilir 0 wU8bRhiZ

Bu konuşmada, Ethereum’un bir menkul değer olmadığını belirtmişti.  “Hinman belgeleri” olarak isimlendirilen bu ilgili evrakların 13 Haziran’da açıklanması beklenmekte.    Belgelerin yayınlanması davayı Ripple’ın lehine çevirme mümkünlüğü taşıyor. Kripto paraların gereğince merkezsizleştiklerinde “menkul kıymet” statüsünden emtiaya geçebilecekleri fikrini destekleyebilir.   Geçen hafta 48 sentten süreç gören XRP 53 sent civarında el değiştiriyor.

Metaverse coin The Sandbox’ı takip etmek gerekiyor

Metaverse projesi The Sandbox’ın (SAND) tokenı, son haftada yüzde 12’den fazla yükseldi. Bunun arkasında, muhtemelen birçok önde gelen marka ve kişilikle yapılan işbirlikleri yer alıyor.  Yakın vakitte proje, Paris Hilton ve BBC Studios’un Top Gear ve Doctor Who’suyla iştirak kurdu.  Bunun da ötesinde, Apple’ın XR setini çevreleyen heyecan da The Sandbox için olumlu oldu.  Artırılmış gerçeklik aygıtı metaverse ile ilgili tecrübeler sunmakta. Bu da en azından metaverse sanayisine yardımcı olabiliyor.

dikkat bu hafta o 4 altcoin aniden hareketlenebilir 1

XDC Network (XDC) neden yükseldi?

XDC Network’ün (XDC) tokenı, muhtemelen Japon bankacılık devi SBI’nin kripto borsasıyla yapılan işbirliği nedeniyle yüzde 10’dan fazla yükseldi. Bu teşebbüs, XDC’nin bu ülke pazarına açılmasına yardımcı olacak ve kullanıcıların XDC Network’ün kurumsal odaklı tahlillerinden yararlanmasına imkan tanıyacak. Proje tıpkı vakitte dördüncü yıldönümünü kutluyor.  Bu durum, son birkaç aydır istikrarlı bir formda artan XDC fiyatı üzerinde tesirli olmuş halde. XDC, geçen haftaya 3,17 sentten başladıktan sonra 3,4 sent civarında süreç görüyor.

dikkat bu hafta o 4 altcoin aniden hareketlenebilir 2 m9KJbuIG

Lido DAO (LDO), önder altcoin ETH’nin yükseltmesinden etkilendi

Ethereum likit staking tahlil projesi Lido DAO (LDO), tahminen de projenin Lido V2 yükseltmesinin Mayıs ortasında muvaffakiyetle gerçekleştirmesi nedeniyle yüzde 8’den fazla artış gösterdi. Yükseltme, ETH stake edenlerin direkt para çekmesine imkan tanıyarak süreci daha rahat ve kullanıcı dostu hale getiriyor. ETH stake etmeye olan ilgi de, bilhassa stake edenlerin ETH’lerini “unstake” etmelerine ve çekmelerine imkan tanıyan son Ethereum ağı yükseltmesinden sonra yüksek oldu.

dikkat bu hafta o 4 altcoin aniden hareketlenebilir 3 z9vPKTLp