Cumhuriyetimizin 99. yılı Karabağlar’da coşkuyla kutlanacak

Moğollar konseri, “100. Yıla Gerçek Cumhuriyet ve Laiklik” paneli, kortej yürüyüşü ve stant açılışı olacak....

Cumhuriyetimizin 99. yılı Karabağlar’da coşkuyla kutlanacak

Moğollar konseri, “100. Yıla Gerçek Cumhuriyet ve Laiklik” paneli, kortej yürüyüşü ve stant açılışı olacak.

Karabağlar Belediyesi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıldönümünü manalı ve coşkulu etkinliklerle kutlayacak. Moğollar konseri ve “100. Yıla Hakikat Cumhuriyet ve Laiklik” panelinin yanı sıra klâsik kortej yürüyüşü ve stant açılışları yapılacak.

Kutlama programı kapsamında birinci olarak, Karabağlar Belediyesi tarafından kente kazandırılan Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi (YKSM), “Cumhuriyet Ebediyen VI” karma standına konut sahipliği yapacak. 50’ye yakın sanatkarın yapıtlarının yer alacağı stant, 27 Ekim Perşembe günü saat 18.00’de açılacak.

YKSM’de 28 Ekim Perşembe günü de “100. Yıla Yanlışsız Cumhuriyet ve Laiklik Paneli” gerçekleştirilecek. Saat 14.30’da başlayacak paneli, CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba yönetecek. Aktiflikte konuşmacı olarak CHP Eski Genel Lideri Altan Öymen, CHP Genel Lider Yardımcısı Özgür Özel ve İlahiyatçı Müellif İhsan Eliaçık kelam alacak.

Kortej yürüyüşü ve Moğollar Konseri

Panelin akabinde, Fahrettin Altay’dan Üçyol Uğur Mumcu Parkı’na dek süren klâsik kortej yürüyüşü olacak. İştirakçiler saat 18.30’da Fahrettin Altay Metro Durağı’nda toplandıktan sonra, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle marşlar eşliğinde Üçyol’a hakikat hareket edecek. Yürüyüşün akabinde parkta saat 19.30’da Ersin Show sahne alacak. Saat 20.30’da sevilen müzik kümesi Moğollar, binlerce Cumhuriyet sevdalısıyla buluşacak.

Başkan Selvitopu’dan çağrı

Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu, dünyaya örnek olmuş destansı bir uğraş sonucu kurulan Cumhruriyetimizin 100. yaşına “1” kaldığını hatırlatarak, “99. yılına ulaşmanın onurunu, gururunu ve memnunluğunu daima birlikte yaşıyoruz. 99. yıl coşkusuna ortak olmak isteyen tüm vatandaşlarımızı, düzenlediğimiz etkinliklere katılmaya çağırıyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve kahraman şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı