Hapishanedeki kadınların arasına gönderilen trans mahkum, genç kızla cinsel ilişkiye girerken yakalandı

İngiltere Surrey’deki Ashford’un eteklerinde bulunan ve genelde genç bayanların kaldığı HMP Bronzefield hapishanesinde meydana gelen...

Hapishanedeki kadınların arasına gönderilen trans mahkum, genç kızla cinsel ilişkiye girerken yakalandı

İngiltere Surrey’deki Ashford’un eteklerinde bulunan ve genelde genç bayanların kaldığı HMP Bronzefield hapishanesinde meydana gelen skandal olay, kısa müddet içerisinde yayıldı.

CİNAYETTEN TUTUKLANDI

Cinayetten tutuklanan 43 yaşındaki trans mahkûm, HMP Bronzefield hapishanesine gönderildi. Burada bayan mahkumlarla birlikte yaşamaya başlayan trans mahkum, daha sonra genç bir kızla tıpkı odada yatmaya başladı.

İÇERİ İÇKİ SOKTULAR

Savlara nazaran yasadışı yollarla hapishaneye konut birası sokan ikili, odalarında sarhoş olduktan sonra cinsel ilgiye girdi. Olayın gardiyanlar tarafından fark edilmesinin akabinde trans mahkum, yeniden kendisini üzere transların yaşadığı bir diğer hapishane HMP Downview’a sevk edildi.

BAYANLAR REAKSİYON GÖSTERDİ

Yaşanan olayın akabinde hapishanedeki bayanlardan da mevzuya ait reaksiyon gösterildi. Bayanlar, mahkum trans olduğunun en başından bu yana bilindiğini ve onun bayanların ortasına gönderilmesinin yanlışlığını lisana getirdi. Olayla ilgili hukuksal süreç devam ediyor.