Çinli Şirketler AVAX ve Bu 5 Coine Yüklü Yatırım Yapıyor!

Çinli şirketlerin AVAX ve öbür kripto para ünitelerine yönelik yatırımları dikkat çekiyor. Çince konuşan kullanıcılar...

Çinli Şirketler AVAX ve Bu 5 Coine Yüklü Yatırım Yapıyor!

Çinli şirketlerin AVAX ve öbür kripto para ünitelerine yönelik yatırımları dikkat çekiyor. Çince konuşan kullanıcılar Ethereum, Arbitrum ve BNB Chain yatırımı yapıyor. Başka taraftan DeFi protokolleri, altyapı ve NFT’lerle ilgili tokenlar sıcak bahisler ortasında. Haberimizin detaylarına bir bakalım.

AVAX ve başka coinlere yönelmek

Çin merkezli yatırımcılar ve VC’ler kripto para projelerine yatırım yapıyorlar. Buna nazaran Galxe’nin GAL, 1INCH, The Graph’in GRT token’ı, AVAX, DOT ve Filecoin’e sermaye akıttılar. Öbür taraftan Ethereum, Arbitrum ve BNB Chain protokolleri Çin kripto topluluğu için en düzgün projeler. Kriptokoin.com olarak baktığımızda rapordan elde edilen datalar kripto para üniteleri için yükselişe işaret ediyor. Zira Hong Kong’un ferdi yatırımcılara kripto kapısını açmasıyla bu tokenlere atak var. Çin kripto topluluğu Ethereum, AVAX, Arbitrum ve BNB Chain üzerindeki projeleri tercih ediyor.

cinli sirketler avax ve bu 5 coine yuklu yatirim yapiyor 0

Çin kripto anlatısı, Hong Kong’un 1 Haziran Perşembe günü bireyler için kripto ticaretine kapılarını açmasıyla sürat kazandı. Hong Kong’un kripto konusundaki tavrı değişik sonuçlar ortaya koyuyor. Buna nazaran birkaç kripto para ünitesini ve bunların blok zincirlerini anlatının merkezine koyuyor. Bu durum fiyat rallilerini körükledi. Çin kripto medyası TechFlowPost’un yakın tarihli bir raporu, topluluk tarafından tercih edilen kripto projelerine bakıyor. Ayrıyeten tokenlerin detaylarına yer veriyor. TechFlowPost’un 29 Mayıs’ta yayınladığı rapora nazaran, Asya genelinde 21 milyondan fazla Çince konuşan kullanıcı var. Bu kullanıcıların en çok tercih ettiği projeler Ethereum, AVAX, Arbitrum ve BNB Chain ekosistemleriyle ilgili.

En tanınan projeler neler?

Çinlilerin en çok tercih ettiği proje Layer-1 blok zinciri protokolü olan Ethereum. Buna nazaran oran %85,4 üzere önemli bir sayıda. Başka taraftan önde gelen bir Layer-2 ölçeklendirme tahlili olan Arbitrum %68 ile ikinci. Ayrıyeten BNB Chain ise %56,2 oranında yer alıyor. Bu üç protokol birçok merkezi olmayan uygulama (dApps), oyun, altyapı ve NFT projesine konut sahipliği yapıyor. Bilgiler, Çin kripto anlatısında değer kazanan öteki protokollerin Solana, Optimism, Polygon, AVAX ve Cosmos olduğunu gösteriyor.

cinli sirketler avax ve bu 5 coine yuklu yatirim yapiyor 1 FtULLEL3

Diğer taraftan, TechFlowPost raporunun ardındaki uzmanlar, Çin merkezli Risk Sermayedarlarının (VC’ler) yatırım yaptığı projelerin bir listesini derledi. Bu projeler ortasında da değerli coinler yer alıyor.  Galxe (GAL), 1inch Network (1INCH), The Graph (GRT), Avalanche (AVAX), Polkadot (DOT) ve Filecoin (FIL) VC’lerin portföyündeki önde gelen kripto para üniteleri. Bu nedenle bu kripto para üniteleri Çin kripto anlatısının merkezinde yer alıyor. Ayrıyeten Hong Kong’un bireyler için kripto ticaretine kapılarını açmasıyla birlikte AVAX ve öteki coinlerin yükselişe geçmeleri de beklenen.