Cigna Türkiye’ye İki Üst Düzey Atama

Cigna Küresel ile QNB Finansbank’ın güçlü iş birliğinde faaliyetlerini sürdüren Cigna Sıhhat Hayat ve Emeklilik,...

Cigna Türkiye’ye İki Üst Düzey Atama

Cigna Küresel ile QNB Finansbank’ın güçlü iş birliğinde faaliyetlerini sürdüren Cigna Sıhhat Hayat ve Emeklilik, Bilgi Teknolojileri, Operasyon ve Tahlil Merkezinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı vazifesine Hülya Ervansel’i; İnsan ve Kültür’den sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı vazifesine ise Nadire Yücetürk’ü getirdi.

Cigna Global’in 200 yılı aşkın deneyimi ve Türkiye’nin en büyük özel bankalarından QNB Finansbank iştirakinde faaliyetlerini sürdüren Cigna Sıhhat Hayat ve Emeklilik’te iki üst seviye atama gerçekleşti. Bilgi Teknolojileri, Operasyon ve Tahlil Merkezinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı konumunda Hülya Ervansel; İnsan ve Kültür’den sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı konumunda ise Nadire Yücetürk Ekim 2022 prestiji ile çalışmalarını Cigna çatısı sürdürecek.

1996 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan ve 2007 yılında Profesyonel Proje İdaresi sertifikasını alan Hülya Ervansel, mesleğine 1996 yılında Tarişbank’ta Bilgi Teknolojileri Sistem Yöneticisi olarak başladı. 1999 yılında Finansbank bünyesinde Bilgi Teknolojileri’nde Yazılım Mühendisliği Kaynak Yöneticisi olarak misyon yapan Hülya Ervansel, akabinde 2006 – 2011 yılları ortasında Proje İdaresi Ofisinde Proje İdaresi Danışmanlığı, 2011-2014 yılları ortasında İş Geliştirme ve Strateji Ofisinde Kısım Müdürlüğü ve 2014-2018 yılları ortasında Müşteri Tahlil Merkezi Kısım Müdürlüğü misyonlarını üstlendi. Hülya Ervansel, Cigna’dan evvel son olarak QNB Finansbank’ta Dış Ticaret, Hazine ve Kredi Operasyonları Yöneticisi olarak misyon yaptı. Cigna çatısı altında, 2019 yılından bu yana Nuri Özyer’in yürüttüğü Bilgi Teknolojileri, Operasyon ve Tahlil Merkezinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı misyonunu devralan Hülya Ervansel, tıpkı vakitte Cigna İcra Kurulu’nda yer alacak.

Cigna’da İnsan ve Kültür’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilen Nadire Yücetürk, 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2000 yılında University of Birmingham’da International Banking and Finance MBA derecesini aldı. Mesleğine 1996 yılında Demirbank’ta başlayan Nadire Yücetürk, 2001 yılına kadar Kurumsal Bankacılık bünyesinde vazife yaptı. Akabinde HSBC bünyesine geçerek 2006 yılına kadar birebir alanda çalışmalarına devam eden Nadire Yücetürk, 2022 yılına kadar sırasıyla İnsan Kaynakları İş İştiraki, Yetenek İdaresi ve Organizasyonel Gelişim, Performans İdaresi, Öğrenme ve Gelişim alanlarında farklı yöneticilik rollerinde vazife aldı. Kurum içindeki vazifelerinin yanı sıra şahsî gelişim alanında yaptığı çalışmalar kapsamında 2015 yılında CTI koçluk okulundan CPCC unvanı ve 2016 yılında Memleketler arası Koçluk Federasyonu (ICF) ACC unvanı alan Nadire Yücetürk, Cigna bünyesine katılmadan evvel HSBC’de İnsan Kaynakları Öğrenme ve Yetenek Gelişimi gruplarından sorumlu Ülke Kıdemli Yöneticisi olarak vazife yaptı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı