Dosso Dossi Holding’ten yeni yatırım: “Şehir otelciliğinde kıymetli bir marka olma yolunda ilerliyoruz”

Dosso Dossi Holding, yatırımlarına devam ediyor. Dokuma, konut ve besin kesimindeki yatırımların akabinde holding, turizm...

Dosso Dossi Holding’ten yeni yatırım: “Şehir otelciliğinde kıymetli bir marka olma yolunda ilerliyoruz”

Dosso Dossi Holding, yatırımlarına devam ediyor. Dokuma, konut ve besin kesimindeki yatırımların akabinde holding, turizm alanında da harekete geçti. Kent otelciliğinde argümanlı olan Dosso Dossi Holding, Haliç kıyısında bulunan Hilton Garden Inn otelini satın aldı.

“İSTANBUL’UN ARGÜMANLI OTELLERİN ORTASINDA YER ALACAK”

Yeni otelin kendi markaları altında hizmet vermeye başladığını belirten Dosso Dossi Holding İdare Şurası Lideri Hikmet Eraslan, “Dosso Dossi Hotels bünyesine 5. otelimizi dahil ettik. Haliç kıyısındaki yeni otelimiz Dosso Dossi Hotels Golden Horn, İstanbul’un argümanlı otelleri ortasında yer alacak” dedi.

Dosso Dossi Holding'ten yeni yatırım:

“OTELLERİMİZ, TAVSİYE EDİLENLER ARASINDA”

İstanbul’un kent otelciliği alanında büyük bir potansiyeli olduğunu, bunu da fırsat olarak gördüklerini belirten Hikmet Eraslan, mevcut dört otellerinin yıllık yüzde 95’leri bulan doluluğundan cüretle otel yatırımlarını sürdüreceklerini belirtti. Vatan Caddesi, Laleli, Yenikapı ve Sultanahmet’teki otellerinin hizmet kalitesi ile kent otelciliğinde savlarını ortaya koyduklarını belirten Hikmet Eraslan, “Otellerimiz lokasyonları ve üstün hizmet kalitesiyle kısa müddette İstanbul’da tavsiye edilen oteller ortasında yerini aldı. Türkiye iktisadına değerli bir döviz girdiği sağlayan dev bir dalın temsilcisi olmaktan memnunluk duyuyoruz. İstanbul’un en kıymetli turizm merkezlerinde beş otele ulaşmaktan ötürü gururluyuz” sözlerini kullandı.

OTEL YATIRIMLARI DEVAM EDECEK

Muhteşem görüntüsü, 210 odası ve 7 toplantı salonu bulunan Dosso Dossi Hotels Golden Horn’un Haliç bölgesinin en değerli otelleri ortasında yer aldığını söz eden Hikmet Eraslan şöyle devam etti: “Böyle özel bir lokasyonda yer alan yeni otelimiz yenilikleriyle de dikkatleri üzerine çekecek. İstanbul dünyanın en kıymetli uçuş aktarma noktalarından biri. Dünyanın en kıymetli turizm destinasyonları ortasında. Memleketler arası etkinliklere, kongrelere konut sahipliği yapıyor. Avrupalı turistlerin tekrar büyük bir hareketlilik sağladığına şahit oluyoruz. Orta Doğu ülkelerinden gelen turist akını artarak devam ediyor. Tüm bunlara baktığımızda hizmet kalitesini düşürmeden daha fazla kent oteline yatırım yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Önümüzdeki beş yıl içinde otel sayımızı yediye çıkaracağız.”