Çiğli Belediyesi Nazım Hikmet’i Anacak

Çiğli Belediyesi, Türk Edebiyatı’nın usta şairi Nazım Hikmet’i vefatının 60. yıl dönümünde düzenleyeceği “Nazım’ın Kadınları”...

Çiğli Belediyesi Nazım Hikmet’i Anacak

Çiğli Belediyesi, Türk Edebiyatı’nın usta şairi Nazım Hikmet’i vefatının 60. yıl dönümünde düzenleyeceği “Nazım’ın Kadınları” isimli tiyatro gösterimi ile anacak.

Çiğli Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü’nün organize edeceği Nazım Hikmet’i anma aktifliği 3 Haziran Cumartesi günü saat 20:00’de Yoksul Baykurt Salonu’nda gerçekleştirilecek. Aktiflikte, direktörlüğünü Erkan Çelikol’un yaptığı, oyuncu takımını Mehmet Tokat, Hikaye Gemici, Burcu Topçu, Zeynep Bone, Gül Türkmen, Mecbure Bozyel ve Tünay Alp Fırat’ın oluşturduğu tek perdelik “Nazım’ın Kadınları” isimli tiyatro gösterimi sahnelenecek. Gösterim fiyatsız olacak.

Gümrükçü: “Sevdanın ve hasretin şairini anacağız”

Anma aktifliğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Çiğli Belediye Lideri Utku Gümrükçü, “Ülkemizi aydınlık ve keyifli yarınlarına taşımak ismine verdiğimiz uğraşın ilham kaynaklarından olan edebiyatımızın bedelli şairi Nazım Hikmet’i ortamızdan ayrılışının 60. yıl dönümünde düzenleyeceğimiz merasimle anacağız. Nazım Hikmet’i anarken onun demokrasiye, özgürlüğe, barışa, insan ve vatan sevgisine verdiği kıymeti anlamalı ve ömrümüzü bu eksende şekillendirmeliyiz. İzmirli tüm hemşehrilerimizi 3 Haziran Cumartesi günü birbirinden pahalı isimlerin sahne alacağı tiyatro gösteriminin de yapılacağı anma etkinliğimize bekliyoruz” diye konuştu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı