Carlo Ancelotti’nin yerine sürpriz aday

Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Paris Saint Germain’e son 16 tipi birinci maçında 1-0 yenilen Real Madrid’de Carlo...

Carlo Ancelotti’nin yerine sürpriz aday

Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Paris Saint Germain’e son 16 tipi birinci maçında 1-0 yenilen Real Madrid’de Carlo Ancelotti’nin geleceği tehlikede.

Sport‘ta yer alan haberde Real Madrid idarenin, dönem başında Zinedine Zidane’ın ayrılığının akabinde ekibin başına ikinci defa geçen Carlo Ancelotti’nin oynattığı oyundan mutlu olmadığı belirtildi.

Son haftalarda alınan sonuçlara ek olarak Paris Saint Germain karşısında oyunun yetersiz bulunmasından doalyı Florentino Perez’in Ancelotti’nin yerine öbür bir ismi düşündüğü söz edildi.

YILDIZLAR İÇİN YENİ ANTRENÖR

Haberde, gelecek dönem için savlı bir kadro kurmak isteyen Florentino Perez’in Kylian Mbappe ile birlikte Erling Haaland’ı transfer etmek istediği ancak iki yıldızın Ancelotti’yle ilgili çekinceleri olduğuna dikkat çekildi.

Perez’in Ancelotti yerine daha çağdaş bir antrenörle çalışmak istediği ve Jurgen Klopp’u grubun başına geçirmek istediği belirtildi.

2015’te Liverpool’un başına geçen Jurgen Klopp’un 2024 yılına kadar Merseyside grubuyla mukavelesi bulunuyor.

Real Madrid idarenin listesinde ayrıyeten, Paris Saint Germain’den dönem sonu ayrılması beklenen Mauricio Pochettino’nun da yer aldığı belirtildi.

Adı Manchester United’la da anılan Mauricio Pochettino’nun Tottenham’ı çalıştırdığı dönemde Real Madrid’in başına geçebileceği argüman edilmişti.

Carlo Ancelotti idaresinde bu sezon La Liga’da 24 maçta 54 puan toplayan Real Madrid, Sevilla’nın dört puan önünde birinci sırada yer alıyor.