Cardano Topluluğu, Yeni Platformu Eleştirdi

Cardano topluluğu, yeni kurulan Cardano Clan platformunu eleştirdi. Cardano’nun ticari bir girişim kolu olan Emurgo,...

Cardano Topluluğu, Yeni Platformu Eleştirdi

Cardano topluluğu, yeni kurulan Cardano Clan platformunu eleştirdi.

Cardano’nun ticari bir girişim kolu olan Emurgo, bugün Cardano Clan isimli yeni bir sosyal medya platformu başlatıldığını duyurdu. Ancak Cardano topluluğundan bazı tepkiler geldi.

Cardano Topluluğundan Yeni Platforma Eleştiri Geldi

Emurgo, Cardano Clan isimli sosyal medya platformunun lansmanını duyurdu. Proof of stake platformunun kurucu üyesi, Cardano topluluğunu platformun alfa sürümünü denemeye ve platforma yönelik geri bildirimler sağlamaya teşvik etti.

Kurulan yeni sosyal medya platformu ilk etapta sevilmiş görülse de birçok topluluk üyesi platformun ismini “ürkütücü” buldu ve şikayet etti. Cardano topluluğunun bir üyesi, bir klanın parçası olmadıklarını dile getirerek, platformun isminden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Bir başka topluluk üyesi de başlamadan önce hemen yeniden markalaşılması gerektiğini dile getirdi. Topluluk üyelerine göre “Cardano Klanı” pek uygun bir tercih değil.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, daha önce Cardano’nun “garip bir klan” gibi olduğunu ifade etmiş ve bu kadar büyümesini şaşkınlıkla karşıladığını söylemişti.

Cardano, yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 0.55 dolar üzerinden işlem görüyor.