Bu 4 Kripto Para Borsası İçin Son Dakika Gelişmesi!

CoinEx, Hong Kong kullanıcıları için “BitHK” isminde yeni bir kripto para borsası kuruyor. Bu ortada,...

Bu 4 Kripto Para Borsası İçin Son Dakika Gelişmesi!

CoinEx, Hong Kong kullanıcıları için “BitHK” isminde yeni bir kripto para borsası kuruyor. Bu ortada, Güney Kore, bir kripto para uygulamasını global borsa Binance’e genişletiyor. Bir başka tarafta Bybit, Kanada’dan çıkıyor. SEC, Wahi kardeşler ile Coinbase ‘insider trading’ planı suçlamalarını çözdü. Ayrıntılar için bizi okumaya devam ediniz…

Kripto para borsası CoinEx, Hong Kong’da faaliyet gösterecek

CoinEx Twitter üzerinden yaptığı açıklamada BitHK’nin Hong Kong doları (HKD) ve peer-to-peer (P2P) trade’ini destekleyeceğini belirtti. Ayrıyeten borsa, “Güvenli ve uyumlu ticaret” sağlamayı amaçladığını kaydetti. Bu ortada, kelam konusu hizmeti, hem İngilizce hem de klasik Çince lisanlarında verecek.

Ayrı bir basın bülteninde CoinEx, Hong Kong’da faaliyet göstermek için müracaatta bulunacağını söyledi. Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP), Hong Kong’un Sanal Varlık Ticaret Platformu Operatörleri için yaklaşan Kılavuz Prensipleri kapsamında. Şirket, başvurusunu Hong Kong Menkul Değerler ve Vadeli Süreçler Komisyonu’na (SFC) yapacak.

bu 4 kripto para borsasi icin son dakika gelismesi 0 CWEG1qQ3

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, ilgili düzenlemeler 1 Haziran’da yürürlüğe girecek. Yönergeler kapsamında müracaatta bulunmayı ve Hong Kong’da faaliyet göstermeyi planlayan öteki kripto para borsaları ortasında Huobi, BitMEX ve OKX yer alıyor. Hong Kong’un yeni kripto düzenlemelerinin yanı sıra, Çin kripto para ünitesi üzerinde genel bir yasağı sürdürüyor. Bu kısıtlamalar Ekim 2021’den beri yürürlükte. Ayrıyeten, birden fazla kripto borsasının, madencinin ve hizmetin ülkede faaliyet göstermesini engelliyor.

Güney Kore, bu uygulamayı Binance’e genişletecek

Güney Kore Ulusal Polis Teşkilatı, cüzdan adreslerinin doğrulanmasını talep etmelerini ve sadece beş lokal kripto para ünitesi borsasından değil, tıpkı vakitte Binance üzere global borsalardan da fonları dondurmalarını sağlayan kapsamlı bir sistem kurmayı planladığını açıkladı. Polis teşkilatı, kripto para ünitelerini içeren yasadışı faaliyetlerle çaba yeteneklerini arttırmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda, bu yeni sistemin uygulanmasını tartışmak üzere bir “Kripto Para Borsası Çalışma Konferansı” düzenleyecek.

bu 4 kripto para borsasi icin son dakika gelismesi 1 EZ473bDq

Geçen yılın Ekim ayından bu yana Güney Kore polisi, “Kripto Para Borsası Doğrulama Sistemi” kurarak ortalarında Upbit’in de bulunduğu beş yerli kripto para borsasıyla faal bir halde işbirliği yapıyor. Bu sistem, polisin devam eden soruşturmalarla ilgili cüzdan adreslerini aramasına imkan veriyor. Ayrıyeten, ilgili varlıkları hangi borsanın yönettiğini belirlemesine imkan tanıyor. Polis, sistemin kapsamını Binance üzere global borsaları da içerecek biçimde genişletecek. Böylelikle, yasadışı fonları birden fazla platformda takip etme ve dondurma kabiliyetini daha da güçlendirmeyi amaçlıyor.

Kripto para borsası Bybit, Kanada’dan çıkıyor

Merkezi Dubai’de bulunan Bybit, Kazakistan üzere yeni pazarlara açılmayı araştırırken Kanada’dan ayrılmayı planlıyor. Bybit, düzenleyici alandaki kimi gelişmelerin akabinde Kanada vatandaşlarına yönelik eser ve hizmetlerini durduracağını açıkladı. 30 Mayıs tarihli bir blog yazısında Bybit, 31 Mayıs’tan itibaren Kanadalılardan hesap açma müracaatlarını kabul etmeyeceğini söyledi. Kripto para borsasının mevcut kullanıcıları, bu hizmetler evreli olarak kaldırılmadan evvel para yatırmak ve “mevcut durumlarını artırmak” için 31 Temmuz’a kadar müddete sahip olacak. Ayrıyeten borsa, öbür konumları 30 Eylül’den sonra tasfiye edecek.

Bybit, Kanada’daki “son düzenleyici gelişme” dışında piyasadan çıkış için rastgele bir açıklama yapmadı. Ontario Menkul Değerler Komitesi Haziran 2022’de borsaya karşı mali cezalar yayınladı. Bybit, Mayıs 2023’ten itibaren tüm kullanıcılar için mecburî Müşterini Teşhis gerekliliklerini getirmeyi planladığını söyledi.

bu 4 kripto para borsasi icin son dakika gelismesi 2 RrDzX4be

Wahi kardeşler, SEC ile anlaştı

SEC, daha evvel Coinbase’de eser müdürü olan Ishan Wahi ve kardeşi Nikhil Wahi’nin ilgili suçlamaları kabul ettiğini söyledi. Düzenleyici kurum, Ishan Wahi’nin Nikhil Wahi ve arkadaşı Sameer Rami’yi yaklaşan Coinbase listelemeleri hakkında kamuoyunca bilinmeden evvel bilgilendirdiğini tez etti. Nikhil Wahi ve Rami, bekleyen kripto para ünitelerini listeleme tarihinden evvel satın aldı. Akabinde listelemeden sonra varlıkları kâr emeliyle sattı.

Bu ortada SEC, davaya dahil olan tüm kripto para ünitelerinin menkul değer olduğunu öne sürmedi. Nikhil Wahi ve Ramani’nin en az 25 kripto para ünitesi satın aldığını kaydetti. Lakin en az dokuz varlığın menkul değer olduğunu söyledi. SEC’in İcra Kısmı Yöneticisi Gurbir Grewal, dava hakkında bir açıklama yaptı. Grewal, ‘insider trading’ planının yeni teknolojileri içermesine karşın, kripto paraların bu maddelerden muaf olmadığını belirtti.