BTA, Costa Coffee’yi Gürcistan pazarına taşıdı

TAV Havalimanları iştiraki BTA, 12 yıl üst üste Avrupa’nın en büyük kahve zinciri ve “İngiltere’nin...

BTA, Costa Coffee’yi Gürcistan pazarına taşıdı

TAV Havalimanları iştiraki BTA, 12 yıl üst üste Avrupa’nın en büyük kahve zinciri ve “İngiltere’nin en sevilen kahvecisi” seçilen Costa Coffee’yi Gürcistan Tiflis Havalimanı’ndaki birinci mağazasıyla Gürcistan pazarına taşıyarak franchise operasyonlarını genişletti.

TAV Havalimanları’nın iştiraki ve ADP kümesinin bir üyesi olan BTA ile 32’den fazla global pazarda 4.000’e yakın lokasyonda bulunan İngiltere merkezli kahve dükkanı şirketi Costa Coffee süregelen büyüme stratejileri doğrultusunda Costa Coffee’nin Gürcistan’daki birinci şubesinin Tiflis Havalimanı’nda açılmasıyla yeni iştiraklerini kutluyor.

8 ülkede 17 havalimanında 200’den fazla noktada günde 75 binden fazla konuğuna dünya mutfaklarından varlıklı menü seçenekleri sunan BTA, yeni Costa Coffee iştirakiyle tüketicileri şad etmeye devam etmekten gurur duyuyor. Eşsiz Signature Blend’lerinde sadece yağmur ormanları ittifakı sertifikalı çekirdekleri kullanan Costa Coffee, Gürcistan’daki müşterilerine ikonik kırmızı fincanlarında varlıklı, rakipsiz bir tecrübe için yetenekli baristalar tarafından hazırlanmış el imali sıcak ve buzlu kahve çeşitlerini servis ediyor.

50 yılı aşkın deneyiminin getirdiği kalitesiyle kalıcı bir mirasa sahip Costa Coffee, dünyaya en düzgün kahve tecrübesi için ilham vermeyi amaçlıyor ve İngiltere’yi Flat White ile tanıştırmak, son teknoloji Costa Express makinelerle market ve yol kenarlarına mağaza kalitesinde kahveyi taşımak üzere ikonik yenilikleriyle tanınıyor.

Costa Coffee’nin BTA tarafından işletilen birinci Gürcistan mağazası, Tiflis Havalimanı’nın memleketler arası kara tarafında 287 metrekarelik geniş bir alanda yer alırken; dünya standartlarındaki atmosferi, aydınlık ve davetkar tasarımı, geniş eser yelpazesiyle seyahat öncesinde yahut sonrasında rahatlamak isteyen konuklara konforlu bir tecrübe sunuyor.

Yüksek kaliteli kahve serisini tamamlayan Costa Coffee’nin menüsü ayrıyeten sıcak çikolatalar, çaylar, buzlu frappes ve limonatadan oluşuyor. Her ısırıkta lezzeti arayan müşteriler, ayrıyeten sandviçler, atıştırmalıklar ve hamur işleri ortasından seçim yapabiliyor.

Açılışta konuşan BTA İcra Şurası Lideri Sadettin Cesaretli, “Gürcistan’da 16 yıldır gururla hizmet vermekteyiz. Batum ve Tiflis Havalimanlarındaki operasyonlarımızı zenginleştirmek ismine bugüne kadar çok çalıştık. Tickerdaze Gastro Pub ve Greenport Pub üzere konseptlerimizle hizmetlerimizi en ileri düzeye taşıdık. Artık ise Costa Coffee üzere bir dünya markasını Gürcistan’a getirmenin memnunluğunu yaşıyoruz. Ardında 50 yılı aşkın bir kahve mirası bulunan Costa Coffee, mağaza formatları, dijital entegrasyonları ve eser çeşitliliğiyle pazar inovasyonuna öncülük eden bir kahve zinciri. Hasebiyle birinci franchise operasyonumuzu Costa Coffy üzere bir dünya markası ile başlatmak bizim için son derece heyecan verici. Bu operasyonu şu evreden sonra birinci olarak Türkiye’de Bodrum’la sürdüreceğiz. Bu birliktelik bizim işletmiş olduğumuz tüm havalimanlarında devam edecek. 2023’ün birinci çeyreğinde ise ikinci Costa Coffee’yi tekrar Tiflis Havalimanı’nda hava tarafında açacağız .Genişlememiz devam edecek ve profesyonel, çağdaş, güler yüzlü hizmet anlayışımız ile daha fazla noktaya ulaşacağız. Bu vesileyle Tüm Gürcistan idaresine, tüm Costa Coffee takımına, TAV Gürcistan ailesine, BTA grubuna ve bugünün organize edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı