BitMEX Eski CEO’su Arthur Hayes Daha Fazla Satış Bekliyor

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, kripto para yatırımcılarını kısa vadede daha fazla zorunlu satış olabileceği...

BitMEX Eski CEO’su Arthur Hayes Daha Fazla Satış Bekliyor

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, kripto para yatırımcılarını kısa vadede daha fazla zorunlu satış olabileceği konusunda uyardı. Hayes, efsanevi yatırımcı Warren Buffett’ın ünlü bir alıntısına atıfta bulunarak, piyasanın şu anda kimin çıplak yüzdüğünü bulma sürecinde olduğunu iddia ediyor.

Buffett’in bu ifadeleri Celsius ve Three Arrows Capital gibi büyük oyuncuların hızlı bir şekilde çözülmesiyle devam eden kripto para piyasası kriziye uyumlu. Hayes tarafından belirtildiği gibi, Kanada’nın Purpose Bitcoin ETF’si Cuma günü toplam varlıklarının yaklaşık yarısını temsil eden 24.500 Bitcoin’i tasfiye etti.

Bitcoin’in fiyatı Cumartesi günü 17.600 dolara kadar düşerek Aralık 2020’nin başından beri en düşük seviyesine ulaştı. Hayes, acımasız satışların büyük bir stop-loss emirlerini tetikleyen zorunlu bir satıştan kaynaklandığına inanıyor.

Bitstamp borsasında en büyük kripto para biriminin fiyatı o zamandan beri 20.629 dolara yükselirken, Bitcoin boğaları henüz ormandan çıkmamış olabilir. Kripto para borç verenlerin zayıf risk yönetimi ve “cömert” borç verme koşulları nedeniyle Hayes, daha fazla zorunlu satışın olabileceğini düşünüyor.