Bitcoin Kısa Vadede Ne Yapacak? İşte İzlenecek 7 Tahmin!

Bitcoin (BTC) için kısa vadede neler olacağı merak konusu. İzlenecek yedi varsayımı sizler için hazırladık....

Bitcoin Kısa Vadede Ne Yapacak? İşte İzlenecek 7 Tahmin!

Bitcoin (BTC) için kısa vadede neler olacağı merak konusu. İzlenecek yedi varsayımı sizler için hazırladık. Bakalım detaylarda neler var?

Bitcoin kısa vadede yükselecek mi?

Fidelity Investments’ın global makro yöneticisi Jurrien Timmer Bitcoin için kanılarını açıkladı. Buna nazaran kripto varlıkların değişen yükseliş ve düşüş döngülerinin teknoloji balonuna benzediğini söylüyor. Timmer Amazon ve Apple’a işaret ediyor. Buna nazaran iki şirketin teknoloji balonundan yararlı çıkan teknoloji payları olduğunu söz ediyor. Bu bağlamda kripto paralar da bunlara benziyor. Timmer’a nazaran Bitcoin (BTC) kripto varlıklarının “Apple “ı olabilir. Timmer’a nazaran, Apple’ın payları dot-com balonu sırasında kıymetli ölçüde düşmüştü. Timmer Bitcoin için de birebir durumun olacağını vurguluyor. Apple 2002 yılında 0,22 dolardan süreç görüyordu. Artık ise 177 dolar düzeylerinde. Yaklaşık %80,345’lik bir yarar var. Timmer’a nazaran Bitcoin de birebir durumu ortaya koyacak.

bitcoin kisa vadede ne yapacak iste izlenecek 7 tahmin 0 iXEgu47U

InvestAnswers’ın sunucusu yeni bir güncellemede 444.000 YouTube abonesine sesleniyor. Buna nazaran, 50 haftalık hareketli ortalama 200 haftalık hareketli ortalamayı geri aldığında Bitcoin (BTC)’nin muhtemelen yükseleceğini söylüyor. Başka taraftan DeFi altyapı platformu Maverick Protocol’ün Baş Teknoloji Sorumlusu Bob Baxley’e nazaran kripto para piyasaları bir gelişmeyi hesaba katmak zorunda. Bu durum ABD Hazinesi’nin son birkaç ay içinde kıymetli ölçüde küçülen genel hesabı ile ilgili. Bu bağlamda Baxley, ABD hazinesinin adımlarıyla kripto likiditesinin değerli ölçüde azalabileceğini kaydetti.

BTC için satışların yorumu

Bitcoin ve kripto para traderı Justin Bennett, Bitcoin (BTC) piyasalarında dün yaşanan satışlara bakıyor. Buna nazaran satışların kurumsal yatırımcıların defterlerini dengelemesinden kaynaklanabileceğini söylüyor. Ona nazaran büyük kurumlar defterlerini kapatıyor. Sonuçta ayın son 24-48 saatinde piyasaların sistemsiz ve kararsız hale gelmesi kelam konusu. Bu nedenle Bitcoin’in Haziran ayının birinci haftasında nasıl süreç göreceği belirleyici olacak. Lakin boğalar 27.500-27.650 doları süratli bir halde geri alamazsa, 26.500 dolara yanlışsız satışlar olacak. Bu türlü bir durumda ise potansiyel olarak daha düşük düzeyler kelam konusu. Kripto uzmanı ve ekonomist Bay Ben Lilly’ye nazaran, 24.000 dolar fiyat düzeyi Bitcoin için bir boğa gözü üzere hareket ediyor. Önümüzdeki aylarda potansiyel bir fiyat düşüşüne işaret ediyor.

bitcoin kisa vadede ne yapacak iste izlenecek 7 tahmin 1 fNKPJVnq

Lilly’nin tahlili, kripto para ünitesinin fiyat döngülerinin değerli bir teknik göstergesi olduğuna inandığı Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamasına (200d MA) dayanıyor. Bitcoin için her dört yılda bir gerçekleşen her yarılanma döngüsü, Lilly tarafından paylaşılan bir grafikte gösterildiği üzere, 200 günlük hareketli ortalamanın (MA) başarısız olmasıyla başlıyor. Bu başarısızlık çok yıllı fiyat döngülerini belirleme eğiliminde. Bu nedenle Lilly tarihin tekerrür ettiğine inanıyor. Bu teoriye dayanarak Lilly, 200 günlük MA düzeyinin başarısızlığının 2023 yılının Haziran ve Ağustos ayları ortasında gerçekleşebileceğini belirtiyor. Ayrıyeten fiyatın 24.000 doların altına geleceğini vurguluyor. Bununla birlikte, 200 günlük MA’nın eskisinden daha süratli yükseldiğine dikkat etmek kıymetli. Zira her geçen gün Kasım ayının en düşük düzeylerinden daha üst noktalara işaret ediyor. Sonuçta yerine yeni bir fiyat koymakta. Bu hızlanma, daha süratli yükselen 200 günlük MA’da geçen hafta görülebilir.

Yükseliş gelir mi?

Öte yandan, kripto para piyasalarındaki son dalgalanmalara karşın, bir uzman Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri konusunda optimistliğini koruyor. Kripto para analisti ve traderı Jackis, mevcut piyasa şartlarının Bitcoin yükselmeden evvel uzun bir tekrar birikim periyoduna işaret ettiğine inanıyor.  Jackis’e nazaran, Bitcoin hala daha yüksek tabanlar yapıyor. Buna nazaran tüm kritik hareketli ortalamaların üzerinde yer alıyor. Sonuçta bu da kripto para ünitesinin uzun vadeli büyümesi için olumlu bir işaret. Kısa vadeli aşağı taraflı hareketler var. Lakin Jackis bunların yalnızca sarsıntılar olduğunu belirtiyor. Sonuçta büyük fotoğrafın yükseliş olacağına inanıyor.

bitcoin kisa vadede ne yapacak iste izlenecek 7 tahmin 2 4Py3EvSY

Demokratların ABD lider aday adayı Robert F. Kennedy Jr. Bitcoin’in (BTC) “mükemmel temel para birimi” olduğunu düşünüyor. Geçtiğimiz ay 2024 başkanlık kampanyasında Demokratlar ismine yarışacağını açıklayan Kennedy, Amerikalıların merkez bankası kaynaklı enflasyondan kaçınmasına imkan tanıyan kripto varlıkları üzere “çıkış rampaları” olması gerektiğini söyledi. Kendisinin bir Bitcoin yatırımcısı olmadığını söyleyen Kennedy, BTC’nin temelinin itimat olduğunu belirtti. Kriptokoin.com olarak baktığımızda vurguları şu formda yer alıyor:

“Bitcoin harika bir temel para ünitesi. Zira sonlu ölçüde var… Dünya üzerinde var olan Bitcoin sonsuza kadar bölünebilir. Bu yüzden eksiksiz bir para ünitesi . Ayrıyeten içsel bir kıymeti var ve insanlara bir çıkış yolu sunuyor. Kimse onu manipüle edemez. Bunu manipüle edebilecek hiçbir insan yok. Bitcoin’de olanlar çok lakin çok demokratik. Her şey tüm madenciler tarafından demokratik bir formda ve manipüle edilemeyen algoritmalarla kararlaştırılıyor.”

Bitcoin için 25.000 vurgusu

CrediBULL Crypto, Bitcoin (BTC) grafiğinde iddiasını etkileyen kritik alanları vurgulayan bir grafik tahlili paylaştı. Bunlar ortasında bir CME boşluğu, bir arz bölgesi ve bir dayanak düzeyi bulunmakta. Bununla birlikte, CrediBULL’un iddiasını etkileyen en kıymetli gösterge, kısa vadeli bir aşağı taraflı fiyat hareketini gerçekleştirmek için çok fazla alana sahip olduğunu belirttiği OI düzeyidir.

https://twitter.com/CredibleCrypto/status/1663604436063903744

CrediBULL tarafından paylaşılan olayların bir ortaya gelmesi, Bitcoin (BTC) fiyatının altındaki CME boşluğunu dolduracağını gösteriyor. Ayrıyeten, fiyatın bir taban düzeye ulaşana kadar OI ile birlikte düşeceğini de gösteriyor. Nihayetinde CrediBULL, yaklaşık 25.000 dolarlık dayanağın kırılması durumunda fiyatın daha da düşeceğini öngörüyor.