Binance CEO’su, Yeni Çıkan Bu Altcoin’e Gözleri Çevirdi!

Genellikle “CZ” olarak bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, yeni bir açıklamasıyla dikkat çekti. Hong Kong...

Binance CEO’su, Yeni Çıkan Bu Altcoin’e Gözleri Çevirdi!

Genellikle “CZ” olarak bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, yeni bir açıklamasıyla dikkat çekti. Hong Kong merkezli saklama ve trust şirketi First Digital’in First Digital USD (FDUSD) stablecoin’in piyasaya sürülmesine karşılık verdi. Bu gelişme, Hong Kong’un 1 Haziran’da yeni bir düzenleyici çerçeve uygulamasının akabinde dikkat çekti. Çünkü Hong Kong, bu atılımıyla, kendisini bölgede önder bir kripto merkezi olarak kurmayı hedefliyor. İşte detaylar…

Binance CEO’su, Hong Kong’daki gelişmelere işaret etti

Changpeng Zhao, First Digital’in hem BNB Smart Chain hem de Ethereum üzerinde FDUSD stablecoin’i piyasaya sürdüğü haberini bugün, attığı bir tweet ile takipçilerine aktardı. Haber Twitter’da yayıldıkça, kullanıcılar Binance’in yeni stabilcoin’i destekleyip desteklemeyeceğini sordu. Çünkü borsanın bu coini listeleyip listelemeyeceğini merak ediyorlardı. Bu sorulara karşılık olarak CZ, kesin bir yanıt vermekten kaçındı. Lakin resmi duyuruların takip edilmesi gerektiğini belirtti.

https://twitter.com/cz_binance/status/1664135832863752199

https://twitter.com/cz_binance/status/1664137631310000128

First Digital Trust tarafından çıkarılan FDUSD stablecoin’i, ABD dolarına sabitli bir coindir. 1:1 bazında nakit yahut yüksek likiditeye sahip varlıklarla desteklenmekte. Bu rezervler Asya’daki finansal kurumların hesaplarında tutulmakta ve böylelikle stablecoin’in istikrarı sağlanmaktadır. Bu sırada First Digital Trust şu anda potansiyel listelemeler için büyük borsalarla görüşmelerde bulunmakta. FDUSD’yi yaygın olarak erişime açık bir kripto varlık haline getirmeyi amaçlıyor.

First Digital CEO’su Vincent Chok, FDUSD’nin inançlı ve verimli dijital süreçleri kolaylaştırmadaki rolünü vurguladı. Böylelikle FDUSD stablecoin’in piyasaya sürülmesinden duyduğu heyecanı lisana getirdi. Chok, FDUSD tarafından sunulan öngörülebilirliğin, hem ferdî hem de kurumsal yatırımcılardan istikrarlı ve sağlam kripto para ünitelerine yönelik artan taleple uyumlu olduğunu belirtti.

binance ceosu yeni cikan bu altcoine gozleri cevirdi 0 HyOBLSGq

Hong Kong’da kripto paralar için yeni devir başlıyor

FDUSD stablecoin’in piyasaya girmesinden evvel Hong Kong Menkul Değerler ve Vadeli Süreçler Kurulu (SFC)’nun atağı dikkat çekmişti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere düzenleyici, kayıtlı kripto borsalarının ve firmaların kurumsal ve ferdî yatırımcılara kripto varlık ticareti ve ilgili hizmetler sunmasına imkan tanıyan bir lisanslama rejimi başlattı. Bununla birlikte, ferdi yatırımcılar tarafından stablecoin ticareti, Hong Kong Para Otoritesi (HKMA) tarafından belirlenen düzenlemelere tabi olacaktır.

Peki, FDUSD stablecoin’inin Binance’te değerli bir oyuncu olma potansiyeline sahip olması mümkün mü? kripto para borsası, Şubat ayında Paxos tarafından çıkarılan Binance USD’ye (BUSD) yönelik düzenleyici aksiyonun akabinde sağlam bir stablecoin arıyor. CZ, Binance’in FDUSD’yi desteklemesine ait direkt bir karşılık vermekten kaçınırken, yatırımcılar ve kripto topluluğu borsadan gelecek resmi açıklamaları merakla bekliyor.