ŞOK Marketler, Piyale’nin 100’üncü yaşını kutluyor

ŞOK Marketler, Türkiye’yi makarna ile buluşturan birinci marka olan ve yıllar içinde sofraların vazgeçilmezi haline...

ŞOK Marketler, Piyale’nin 100’üncü yaşını kutluyor

ŞOK Marketler, Türkiye’yi makarna ile buluşturan birinci marka olan ve yıllar içinde sofraların vazgeçilmezi haline gelen Piyale’nin 100’üncü yılını kutluyor.

ŞOK Marketler’in en büyük öz markalı eser kümelerinden olan ve tüm ŞOK mağazalarında satılan Piyale, bu sene 100’üncü yılını kutluyor. İzmir’de 1922 yılında Hasan Tahsin Beyefendi tarafından kurulan fabrikasında Türkiye’nin birinci makarnasını üreten ve birinci makarna ihracatını gerçekleştiren Piyale, yıllar içinde eser ailesine kattığı un, çorba, makarna sosu, toz tatlı üzere eserlerle mutfakların kıymetli bir markası haline geldi. 100 yıllık mirasa sahip esaslı marka evvelce olduğu üzere bugün de tüketicilerden büyük ilgi görüyor.

Demirel: “Yeni kuşağa de Piyale’yi sevdirdik”

ŞOK Marketler CEO’su Uğur Demirel, Piyale’nin, öz markalı eserler portföyü içinde çok değerli ve pahalı bir yeri olduğunu belirterek şunları söyledi: ‘Türkiye’yi makarna ile tanıştıran marka’ olarak bilinen Piyale, kuruluşundan bugüne 100 yıldır sofralarımızın vazgeçilmezi ve mutfakların değişmeyen lezzeti oldu. Bir nesil, ‘Piyale ismi, ağız tadı’ reklam müziği cümlesiyle büyüdü. Bugün Piyale’nin 100 yıllık gururunu kutlarken, undan makarnaya, hazır çorbadan pasta yardımcı gereçleri ve pudinge geniş eser ailemizle yeni jenerasyona de Piyale farkını yaşatmaktan memnunluk duyuyoruz. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda öz markalı eserlerimizi geliştirmeye ve bu alana yatırım yapmaya devam edeceğiz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı