BALIKESİR – Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde “Sağlık Hukuk Sempozyumu” düzenlendi

Güney Marmara ölçeğinde düzenlenen “Sağlık Hukuk Sempozyumu”, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Bandırma Onyedi Eylül...

BALIKESİR – Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde “Sağlık Hukuk Sempozyumu” düzenlendi

Güney Marmara ölçeğinde düzenlenen “Sağlık Hukuk Sempozyumu”, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nureddin Cengiz, sempozyumda yaptığı konuşmada, Tıp Fakültelerinin asli misyonlarının bilgi üretimi, araştırma ve geliştirme, insanlara nitelikli sıhhat hizmeti sunmak olduğunu bildirdi.

Cengiz, bu sempozyum ile ilgili özet bilgilerin yanı sıra kitap yayımlanacağını tabir etti.

Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Aykut Başer ise şöyle konuştu:

“Son gelişmeler, sağlıkçıların hukuka, hukukçuların da hukuk içinde sıhhat hukuk alanına daha fazla ilgi duymalarına yol açmaktadır. Böylelikle giderek gelişen bir mevzu başlığı olan sıhhat hukuku açısından gerek hukuk alanında hakim, savcı, avukat ve akademisyenlerin gerekse sıhhat alanında, bu durumun öznesi olabilecek tabiplerin ve sıhhat çalışanlarının, sıhhat hukuku alanındaki bilgi ve tecrübelerine katkı sağlamak, farkındalık oluşturmak gayesiyle Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi olarak, alanında ehil ve tecrübeli hocalarımızın da katkılarıyla bu sempozyumu düzenliyoruz.”

Doç. Dr. Aykut Başer ve Adalet Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Çağlar Burak Burtan’ın başkanlığındaki sempozyum, “Sağlık hukukunda tazminat, sorumluluk ve ferdî veriler”, “Sağlık hukuku uygulamalarında rücu kavramı ve doktorların, hastane yöneticilerinin cezai türel sorumluluğu” ve “Sağlık hukukunda özel durumlar” bahisli oturumlarla devam etti.

Aktifliğe, Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Daşdan, Bandırma Belediye Lider Vekili Adil Levent Coşkun, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Serel ve Prof. Dr. Celalettin Yanık, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Muzaffer Şenveli, öğretim üyeleri, başka konuklar ve öğrenciler katıldı.

AA / Ahmet Pesen – Sıhhat